تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی

تهران- ایرنا- دادستان کل کشور با بیان اینکه رویکرد دستگاه قضایی حمایت حقوقی و قانونی از برگزارکنندگان انتخابات است، از تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادستانی کل و دادستانی‌های مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها و کمیته‌های رصد فضای مجازی و انتخابات خبر داد.

به گزارش ایرنا از دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد در همایش سراسری دادستان‌های کل کشور که به صورت برخط برگزار شد، با اشاره به اینکه مسئولان و برگزارکنندگان انتخابات باید زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنند، افزود: ملت ما تجربه برگزاری انتخابات در دوران دفاع مقدس زیر بمباران را دارند و هرچند دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال تنش باشند اما ولایت مطلقه فقیه را داریم و مادامی که به فرموده امام خمینی(ره)، پشتیبان ولایت باشیم به کشور آسیبی نمی‌رسد.

وی افزود: وظیفه دستگاه قضایی در این روزها مضاعف شده و دادستان‌ها همراه با سایر مسئولان تلاش می‌کنند تا در سایه آرامش و امنیت موجود؛ رئیس جمهوری متدین، انقلابی و کارآمد و ولایتمدار برای دولت مستقر شود.

این مقام مسؤول قضایی در هشداری اعلام کرد: دادستانی با آنان که به ویژه در این روزها چه در فضای مجازی و چه در فضایی حقیقی به دنبال اخلال در امنیت روانی مردم باشند، قاطعانه برخورد می‌کند.

نعمت ولایت فقیه؛ سبب عبور کشور از گردنه‌های دشوار می شود

دادستان کل کشور به ایستادگی بی نظیر رهبر معظم انقلاب به عنوان سکاندار کشتی انقلاب در برابر سختی‌ها و حوادث پرداخت و تصریح کرد: نعمت بزرگ ولایت فقیه سبب شده است تا ایران اسلامی، مسیر خود را بشناسد و گردنه‌ها و دشواری‌های بسیاری را یکی پس از دیگری برای رسیدن به قله طی کند، چنانچه شاهد هستیم در روزهای اخیر مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی بدون وقفه آغاز به کار کردند.

مجلس باید ریل گذاری و مشکلات مردم را حل کند

دادستان کل کشور با تبریک افتتاح مجلس دوازدهم شورای اسلامی، اظهار داشت: اکنون که به حول و قوه الهی مجلس جدید شروع به کار کرده است، باید نمایندگان مردم، فرامین رهبر معظم انقلاب را که فرمودند: "مجلس باید ریل گذاری کند و مشکلات را حل نماید" وجهه همت خویش را بر این موضوع مصروف و در اسرع وقت به این امر مهم بپردازند و در این راه با ایده‌ها و ابتکارات، مدبرانه به منظور تسریع در خدمت به مردم کوشا باشند.

موحدی آزاد با اشاره به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب درباره ویژگی‌های شخصیتی شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: شهادت می‌دهم که سیدالشهدای خدمت؛ انسانی مخلص، انقلابی و به ویژه ولایی و کارآمد بود.

وی ساده زیستی، مردم داری، اهتمام شبانه‌روزی به حل مشکلات کشور، تسلط علمی بر مسائل حقوقی و قضایی و امور اجرایی، دلبسته ائمه اطهار(ع) بودن را از دیگر ویژگی‌های برجسته آن خادم الرضا برشمرد.

براساس این گزارش، ضرورت نظارت مستمر سازمان بازرسی کل کشور بر فرآیند انتخابات، حمایت حقوقی و قضایی از تصمیمات مسئولان اجرایی، نظارت بر ارائه خدمات عمومی به مردم و اجرای طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی، از دیگری مواردی بود که دادستان کل کشور در این همایش به آنها اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha