۹ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۴۹
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85493050
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ کیلومتر پروژه راهسازی طی فعالیت دولت سیزدهم در زنجان اجرا شد

زنجان - ایرنا - معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: نزدیک به ۳۵ کیلومتر پروژه راهسازی طی فعالیت دولت سیزدهم در استان زنجان اجرا شد و به بهره برداری رسید.

سید احمد خلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت راه و شهرسازی علاوه بر ماموریت‌های خود در حوزه مسکن و شهرسازی به دنبال توسعه زیر ساخت های حمل و نقل و بالا بردن ایمنی و کیفیت ترابری کشور است.

وی، با بیان اینکه وجود شبکه های ارتباط جاده ای نقش بسیار مهم و بنیادی در تحولات اجتماعی، اقتصادی و توسعه کشور دارد، اظهار داشت: معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در قالب احداث، تعریض، بهسازی و ارتقا به راه اصلی و بزرگراهی، هفت پروژه را در دست اقدام دارد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، در خصوص عملکرد و دستاوردهای این اداره کل در حوزه راهسازی در دولت سیزدهم یادآور شد: توسعه راهها و توجه به حوزه راهسازی یکی از اولویت های دولت سیزدهم بود و از سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ حدود ۳۵ کیلومتر پروژه راهسازی با اعتباری به ارزش روز بیش از پنج هزار میلیارد ریال در سطح استان زنجان احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

خلیلی به پروژه هایی که در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده است اشاره کرد و افزود: ۱۵ کیلومتر از قطعه دوم محور و ۱۲ کیلومتر از قطعه چهارم محور سلطانیه - قیدار - کبودرآهنگ، همچنین ۶ کیلومتر از محور زنجان به بیجار و بیش از ۱.۵ کیلومتر هم از محور ملاسرا - شفت به بهره برداری رسیده است.

به گزارش ایرنا، استان زنجان دارای بیش از پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه است که شامل ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۳۰ کیلومتر بزرگراه، ۳۵۰ کیلومتر راه اصلی، ۷۵۰ کیلومتر راه فرعی و بیش از چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر طول راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha