۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 85471304
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

تعدادی از اعضای اتحادیه اروپا بزودی کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسند

تهران-ایرنا- تلویزیون ملی ایرلند گزارش داد که این کشور به همراه اسپانیا و تعدادی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا در حال بررسی موضوع به رسمیت شناختن کشور فلسطینی در روز ۲۱ مه ( اول خرداد) هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این رسانه ایرلندی اعلام کرد که کشورهای یادشده منتظر رای مجمع عمومی سازمان ملل در تاریخ ۱۰ مه (۲۱ اردیبهشت) هستند که فلسطین را به عنوان عضو کامل سازمان ملل به رسمیت بشناسد.

در همین حال، تارنمای تی ار تی ورلد نوشت، تماس بین دوبلین، مادرید، اسلوونی و مالت، با توجه به این که این کشورها به طور مشترک کشور فلسطین را به رسمیت می شناسند، افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، کشورهای اسپانیا، ایرلند، مالت و اسلوونی ۲۲ مارس (۳ فروردین۱۴۰۳) در بیانیه مشترکی اعلام کردند که در زمینه برداشتن اولین گام ها برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به توافق رسیده اند.

اسپانیا و ایرلند از دیرباز حامی حقوق فلسطینی ها بوده اند.

تلاش های این کشورهای اروپایی برای به رسمیت شناختن فلسطین همزمان با افزایش آمار تلفات در نوار غزه به دلیل حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی انجام می شود. همزمان، کشورهای جهان خواستار آتش بس در این منطقه و یافتن راه حلی پایدار برای صلح در نوار غزه هستند.

به گزارش ایرنا، سیمون هریس و پدرو سانچز نخست وزیران ایرلند و اسپانیا دوشنبه این هفته طی تماس تلفنی درباره موضوع به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین و عضویت آن در سازمان ملل متحد گفت‌وگو کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha