سردار سلیمانی: عملیات "وعده صادق" عامل خودباوری است

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: به لحاظ راهبردی، جهان اسلام بعد از عملیات "وعده صادق" قد کشید و مورد تکریم قرار گرفت زیرا ملت‌های مسلمان خود را باور کردند که قادر به دفاع از حقوق خود در سایه مردم سالاری اسلامی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در مراسم محوری گرامیداشت پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس افزود: وعده صادق دقیق ترین و پیچیده ترین عملیات‌ها علیه رژیم صهیونیستی بود و تنبیه توسط ملت ایران در پی حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان محسوب می‌شود که چقدر دقیق برنامه ریزی شد.

وی گفت: بعد از این عملیات نگاه به ملت ایران و نظام اسلامی ارتقا پیدا کرد که این موضوع را یافته‌ها و پژوهش‌های تحقیقاتی موسسات مطالعات راهبردی نشان می‌دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در واقع عملیات وعده صادق میخی بر تابوت صهیونیست‌ها بود که پیامدهای آن در آینده برای مسلمانان غرورآفرین و برای صهیونیست‌ها سهمگین است.

وی با اشاره به اینکه در سایه تفکرات صهیونیستی، مردم مظلوم و بی دفاع غزه بیش از ۶ ماه است که مقاومت می‌کنند گفت: رزمندگان سلاح و تجهیزات دارند اما مردم مورد هجمه هستند که بی سلاح و در سخت ترین شرایط مقاومت می‌کنند اما یک نفر اعلام نارضایتی نکرده است.

گسترش فرهنگ جهاد و مقاومت در جهان 

سردار سلیمانی گفت: چون مردم فلسطین به فرهنگ امام حسین (ع) تاسی کرده‌ و این فرهنگ را از ملت ایران آموخته‌اند که از انقلاب اسلامی جوشید و در سطح جهان گسترش یافت.

وی اضافه کرد: اسرائیل در برابر پاسخ ایران، حداکثر توان و ظرفیت را در قالب ۱۰ کشور به میدان آورد که البته اینها از چشم ناظران بین المللی دور نمانده است و سنت الهی قاعده‌هایی داشته که ملت ایران به آن اعتماد دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تاکنون جنگ‌های بسیار دردناکی در جهان شکل گرفته و کشتار مسلمانان پیامد تمدن منحرف شده از مسیر الهی بوده که پایان این دوران فرارسیده چون سنت الهی است.

وی با تاکید بر اینکه شروع پایان این دوران با پیروزی انقلاب اسلامی همراه بود گفت: خداوند انقلاب اسلامی را به پرچمداری امام راحل به پیروزی رساند تا زمینه اضمحلال این ستم‌ها فراهم شود.

سردار سلیمانی افزود: از همین مسجد شکر صحرای طبس و از زبان مردم ولایتمدار استان‌های خراسان جنوبی و یزد و مردم شهرستان طبس اعلام می‌کنیم که ملت‌ها امیدوار باشند به این مسیر و آن نگاهی که به ملت ایران و رهبر حکیم و فرزانه دوخته‌اند قطعا به نتیجه مورد انتظار خواهند رسید.

ملت ایران در مسیر عزت و تمدن سازی است

وی اظهار کرد: ملت ایران در مسیر بازیابی عزت از دست رفته خود قرار گرفته و در مسیر دولت سازی و تمدن سازی الگوی خود را تکمیل کرده تا در کنار ملت‌های مسلمان قرار گیرد و تمدن اسلامی شکل بگیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تمدن اسلامی برخلاف تمدن غرب در خدمت همه دولت‌ها و ملت‌های دنیا خواهد بود چون ویژگی اسلام این است.

وی اضافه کرد: رشد و توسعه اسلام و تشیع در جهان ناشی از این است که دنیا می‌بیند ملتی در این مسیر قرار گرفته اما صهیونیست‌ها نه ملت هستند نه دولت چون سرزمینی ندارند و قدرت اطلاعاتی و امنیتی، آنها را گرد هم آورده اما در مسیر فروپاشی قرار گرفته است.

سردار سلیمانی گفت: واقعه طبس، شهادت محمد منتظر قائم، شهدای جبهه مقاومت و همه پیروزی‌های ملت مسلمان پیام مهم داشته و این است که عظمت مسیر حق بزرگ تر از آن بوده که در ذهن‌ها شکل گرفته چون آرایش جدید جهان اسلام قدرت زیادی دارد که باید غرب آن را باور کند و و آمریکا دست از جنایت‌های خود بردارد.

هیچ پرنده خارجی نمی‌تواند از آسمان کشور عبور کند

وی افزود: ملت ایران افتخار دارد سرزمین خود را از دخالت آمریکا مصون نگه داشته و هیچ پرنده خارجی نمی‌تواند از آسمان کشور عبور کند در صورتی که برخی کشورهای منطقه حریم هوایی خود را در اختیار آمریکا قرار داده‌اند و مشابه وضعیت کشور ما در دوران شاه است چرا که مستشاران آمریکایی بر ملت سلطه داشتند اما با پیروزی انقلاب اسلامی بیرون انداخته شدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: دنیا به صورت عمیق این مساله را تحلیل و تحسین می‌کند چون ملت ایران و انقلاب اسلامی در برابر هر توطئه‌ای پیروز شد و نمونه آن حادثه پنجم اردیبهشت در صحرای طبس است، پنجم اردیبهشت روز بزرگی در تاریخ ملت ایران بوده و این رویداد بزرگ مربوط به انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه پیام‌های با عظمتی در این رویداد نهفته است که برای ملت ایران درس‌های بزرگی دارد گفت: آن روز یک وعده صادق الهی بود چرا که در قرآن مجید می‌فرماید سوء ظن به وعده خداوند نداشته باشید.

بنیان آمریکا و اسرائیل بر قتل عام است

سردار سلیمانی بیان کرد: آمریکا ۲۵۰ سال سابقه تاریخ دارد اما بیش از ۶ میلیون نفر در جنگ‌های داخلی آمریکایی‌ها کشته شدند تا این سرزمین را تصرف کنند، همانطور که رژیم صهیونیستی با اشغالگری و وحشی گری مردم مظلوم فلسطین را قتل عام می‌کند.

وی با بیان اینکه فتنه اسرائیل از سال ۱۹۱۷ آغاز شد و تا زمان عملیات طوفان الاقصی بیش از ۶۵ مورد صهیونیست‌ها مسلمانان فلسطین را قتل عام کردند گفت: شکل‌گیری آمریکا نیز چنین بنیانی دارد و نقطه نامشروعی براساس خونریزی تاریخ این کشور را شکل داده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: غرب با مسلط شدن قدرت کارشناسی و علمی دنیا را تحت سیطره قرار داده و ۲۴۰ سال است که آمریکایی‌ها در حال جنگ هستند.

وی با اشاره به تصویب ۹۷ میلیارد دلار در کنگره آمریکا برای جنگ رژیم صهیونیستی، اوکراین و تایوان گفت: دنیا را باید بیدار کرد و این کار ملت ایران است چون جلوی متجاوزان ایستاد، آمریکا چندین بار به عراق حمله کرد حتی حاکم هم برای این کشور گذاشتند اما مجاهدت مردم عراق و رزمندگان جبهه مقاومت نقشه‌های آنها را از بین برد.

جلوگیری از دستیابی کشورها به توان نظامی

سردار سلیمانی افزود: آمریکایی‌ها ۲۰ سال افغانستان را اشغال کردند که هیچ توجیهی نداشت و مردم را قتل عام کردند در ویتنام نیز همین روش را در پیش گرفتند همچنین در سوریه پایگاه زدند و در گوشه گوشه دنیا حضور دارند تا کشورها را از دستیابی به توان نظامی باز دارند.

وی با تاکید بر اینکه اگر آمریکا کنار صهیونیست نبود، اسرائیل طی ۲۴ ساعت از هم می‌پاشید گفت: نشانه‌های بیداری در مردم آمریکا دیده می‌شود ولی کافی نیست زیرا رئیس جمهور آنها علنا در رسانه‌ها ملت‌های بزرگ دنیا را تهدید می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: همه بانک‌ها، رسانه‌های بزرگ، تجارت آمریکا و صنایع جنگی را صهیونیست‌ها در اختیار دارند به طوری که بودجه نظامی آمریکا بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار است به همین دلیل اعتبار نظامی ۱۰ کشور بزرگ را در یک سال برای یک جنگ تصویب می‌کنند.

وی تاکید کرد: آمریکا را باید شناخت و در این زمینه نیاز است مطالعات عمیق انجام شود چون هدف آمریکا سلطه گری و تسلط بر جهان است تا در خدمت صهیونیست‌ها باشد.

سردار سلیمانی گفت: نیروی شکل دهنده احزاب سیاسی، علم و فناوری و صاحب تمام قدرت اقتصادی صهیونیست‌ها هستند لذا اسرائیل همچون یک غده سرطانی جنایت می‌کند و از او حمایت می‌شود.

معجزه الهی پیروزی بزرگی را نصیب ملت ایران کرد

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران تحولات بزرگی را پشت سر گذاشته و افتخارات زیادی آفریده است افزود: این معجزه الهی پیروزی بزرگی را نصیب ملت ایران کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شکست عملیات پنجه عقاب در صحرای طبس اظهار کرد: در این عملیات از توان قوی ترین فرمانده نظامی آمریکا استفاده و نظامیان زبده ای انتخاب شد، سخت ترین آموزش‌ها، پیشرفته ترین تجهیزات و دقیق ترین برنامه ریزی عملیاتی را با فعال شدن شبکه جاسوسی در کشورهای منطقه هماهنگ کرده بودند.

وی بیان کرد: اما پیروزی را خداوند نصیب ملت ایران کرد و شن‌ها مامور خدا بودند تا ارتش متجاوز و نیروی ستمگر را شکست دهند و می‌توانست صدمه ای به ملت ایران باشد.

سردار سلیمانی گفت: شبکه نفوذ داخلی لیبرال‌ها بودند که هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران و دفاع مقدس را رقم زدند و اینها همه به خاطر نقشه‌های آمریکا بود.

وی با اشاره به اینکه شروع توطئه‌های آمریکا از کودتای ۲۸ مرداد بود که در کنار صهیونیست‌ها قرار گرفتند افزود: آمریکا در جنگ تحمیلی علیه ایران مستقیم در کنار صدام قرار گرفت، به سکوهای نفتی حمله و هواپیمای مسافربری را ساقط کردند لذا فهرست عجیب و غریب از جنایت‌ها را رقم زدند.

چهل و چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس امروز - چهارشنبه - با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، معاون استاندار خراسان جنوبی، امام جمعه و فرماندار ویژه طبس، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان استانی و قشرهای مختلف مردم در محل این واقعه (مسجد شکر طبس) برگزار شد.

مسجد شکر طبس به اینترنت پرسرعت مجهز شد

افتتاح سایت اینترنت همراه در محوطه مسجد شکر، اجرای سرود، خاطره گویی و روایت گری شاهدان عینی واقعه صحرای طبس، سخنرانی همسر شهید محمد منتظر قائم و رونمایی از ۵۰ پوستر طراحی شده در رویداد ملی افول ابرهه از برنامه‌های این مراسم بود.

سایت اینترنت همراه (نسل چهارم) نیز با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولان در محوطه مسجد شکر طبس به بهره برداری رسید. ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرای این طرح هزینه شده است.

همچنین نخستین بار ۵۰ اثر گرافیکی در مراسم گرامیداشت واقعه طبس رونمایی شد.

این آثار در قالب‌های پوستر، تصویرسازی، موشن‌ گرافی و کاریکاتور با محوریت شکست آمریکا در طبس از سوی هنرمندان سراسر کشور همزمان با رویداد ملی "افول ابرهه" پنجم تا هشتم اردیبهشت ۱۴۰۲ تولید شده است.

صحرای طبس در فاصله ۱۳۰ کیلومتری محور طبس - یزد قرار دارد و پنجم اردیبهشت هر سال به همین مناسبت مراسمی با حضور مردم و مسوولان در محل مسجد شکر طبس برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha