۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 85452856
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گینه نو: سزاوار عنوان «آدمخوار» از سوی بایدن نیستیم

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۵۱
کد خبر: 85452856
گینه نو: سزاوار عنوان «آدمخوار» از سوی بایدن نیستیم

تهران- ایرنا- جیمز ماراپه نخست وزیر پاپوا گینه نو به اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مورد اینکه دایی وی توسط برخی افراد در این کشور خورده شدند، واکنش نشان داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ماراپه در بیانیه‌ای گفت که صحبت‌های بایدن ظاهرا حاکی از این است که دایی او توسط آدمخوارها خورده شده است.

در این نسخه از بیانیه نخست وزیر پاپوا گینه نو که در اختیار آسوشیتدپرس قرار گرفته، ماراپه عنوان کرده است: اظهارات رئیس جمهور بایدن ممکن است یک اشتباه لفظی بوده باشد. با این حال، کشور من سزاوار برچسب زدن به این عنوان نیست.

بایدن هفته گذشته در یک مراسم یادبود جنگ جهانی دوم در پنسیلوانیا در مورد امبروز فینیگان دایی هوانورد خود در نیروی هوایی ارتش، صحبت کرد. رئیس جمهور آمریکا گفت که هواپیمای وی بر فراز پاپوآ گینه نو، که صحنه درگیری‌های سنگین بود، سرنگون شد.

بایدن با اشاره به جزیره اصلی این کشور گفت: آنها هرگز جسد را پیدا نکردند، زیرا در آن زمان آدمخوارهای زیادی در آن قسمت از گینه نو وجود داشتند.

اظهارات بایدن در حالی است که این کشور در منطقه اقیانوس آرام متحد کلیدی آمریکا به حساب می‌آید و به تازگی چین به دنبال افزایش نفوذ خود در این منطقه است. وانگ یی وزیر خارجه چین روز گذشته به این کشور سفر کرد.

نخست وزیر پاپوا گینه نو در مورد اظهارات بایدن گفت: جنگ جهانی دوم کار مردم من نبود. با این حال، آنها بی جهت به درگیری کشیده شدند که کار آنها نبود.

همزمان آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا امروز دوشنبه سفر خود را به پاپوآ گینه نو، نزدیک ترین همسایه استرالیا آغاز کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha