۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85442449
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۱ هزار فقره آزمایش تشخیصی در دامپزشکی زنجان انجام شد

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۵۰
کد خبر: 85442449
۵۱ هزار فقره آزمایش تشخیصی در دامپزشکی زنجان انجام شد

زنجان - ایرنا - رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی زنجان گفت: ۵۱ هزار فقره آزمایش تشخیصی در آزمایشگاه‌های دولتی و خصوصی دامپزشکی استان طی سال گذشته به منظور کنترل بهداشت دام و فرآورده‌های خام دامی انجام شد.

بابک کفشچی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه تشخیص بیماری و تایید آن یکی از ارکان مهم کنترل بیماری هاست، مرحله واکنش به واگیری ها بعد از تشخیص قوت می گیرد و شناسایی برخی بیماری ها فقط از طریق شناسایی آزمایشگاهی میسر می شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس آزمایشها جهت پایش، تشخیص انواع بیماری‌های دام، طیور، آبزیان و زنبور عسل از جمله بیماری های مشترک بین حیوان و انسان و همچنین کنترل کیفی فرآورده‌های خام دامی تولیدی با هدف تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان انجام می شود.

این مسوول ادامه داد: بیشترین آزمایشهای آزمایشگاه های دامپزشکی استان شامل سرولوژی(تشخصیص بیماری) طیور با ۳۲ هزار و ۵۷۵ مورد، سرولوژی دام با ۱۲ هزار و ۵۸۱ مورد، کشت میکروبی نمونه های مرضی با سه هزار و ۷۲۳ مورد و کنترل کیفی فرآورده های خام دامی با یک هزار و ۷۷۰ مورد بوده است.

کفشچی خاطر نشان ساخت: در آزمایشگاه های دامپزشکی استان زنجان طی این مدت ۱۹۲ مورد آزمایش سم شناسی و ۶۳۵ مورد آزمایش انگل شناسی انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha