۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۸:۵۸
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 85440163
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

پرداخت ۲۲۸ میلیارد ریال حق بیمه برای مددجویان کمیته امداد همدان

همدان-ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: ۲۲۸ میلیارد ریال حق بیمه تامین اجتماعی در سال گذشته برای سه هزار و ۵۸۰ مددجوی زیر پوشش واریز شده است.

مهدی جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هدف از پرداخت حق بیمه مددجویان، تضمین آینده آن‌ها، دریافت حقوق پس از دوران بازنشستگی، خودکفا و خارج شدن از چرخه حمایتی کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۴۷۰ زن سرپرست خانوار زیر پوشش این نهاد دارای بیمه تامین اجتماعی هستند گفت: برای هزار و ۱۱۰ نفر از مجریان طرح‌های خودکفایی نیز بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان افزود: افراد تحت حمایت دارای بیمه، پس از ۱۰ سال سابقه پرداخت بیمه و داشتن ۵۵ سال سن برای زنان و ۶۰ سال سن برای مردان بازنشسته می‌شوند.

جعفری تعداد بیمه‌شدگان عشایر روستایی را ۸۵۵ نفر و تعداد بازنشسته، مستمری‌بگیر و خودکفا شده‌ها در یک سال گذشته را ۲۶۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: مددجویان این نهاد پس از بازنشستگی از مستمری و دفترچه بیمه درمانی بهره‌مند می‌شوند.

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ۶۲ هزار خانواده نیازمند شامل ۱۱۵ هزار نفر به صورت مستمر از کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان خدمات دریافت می کنند.

استان همدان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha