برنامه‌ریزی دولت برای تامین برق پایدار صنایع با مشارکت مردم در تابستان امسال

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) با اشاره به تدوین ۱۸۰ اقدام عملیاتی برای تامین برق در تابستان امسال، گفت: برنامه دولت برای تامین و تولید برق صنایع بر اساس شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم است.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امید است همانند سال‌های قبل با تأمین انرژی برق پایدار شاهد رشد تولید با همکاری مشترکان و برنامه‌های تدارک‌دیده‌شده باشیم.

وی ادامه داد: در تابستان پیش رو همه برنامه‌ریزی‌ها برای تأمین برق پایدار کشور و به‌ویژه برای بخش صنعت انجام شده است.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: به این منظور برنامه مبتنی بر ۱۸۰ اقدام عملیاتی تعریف شده است تا از این طریق برق موردنیاز کشور با مشارکت همه مشترکان تأمین شود.

سهم مصرفی برق صنایع از بخش خانگی پیشی گرفت

رجبی مشهدی در باره روند مصرف برق صنایع انرژی بر گفت: روند مصرف برق توسط صنایع انرژی بر در طول سه سال گذشته همواره روبه‌رشد بوده و با تلاش‌های صورت‌گرفته و با وجود افزایش تعداد مشترکان صنعتی، سهم صنایع از مجموع مصرف برق کشور هیچگاه کمتر از ۳۶ درصد مصرف برق کشور نبوده و از سهم مشترکان خانگی پیشی گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بر همین منوال نیز تأمین برق صنایع در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت و برنامه‌های مدیریت مصرف نیز با هماهنگی خود صنایع و وزارت صمت برای جابه‌جایی بار از ساعات اوج با سایر ساعت‌ها انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در سال ۱۴۰۰، ۳ هزار و ۵۸۴ مگاوات ساعت به فولادی‌ها، ۸۲۹ مگاوات ساعت به سیمانی‌ها، هزار و ۳۹۴ مگاوات ساعت به فلزات و در مجموع ۶ هزار و ۸۰۷ مگاوات ساعت به مشترکان صنایع انرژی بر، برق تحویل داده شد.

این در حالی است که در پایان دی سال ۱۴۰۲ به ترتیب با رشد ۱۲.۸ درصدی، ۹ درصدی، ۲۰.۵ درصدی و ۱۴.۶ درصدی میزان انرژی تحویل داده شده، فولاد، ۴ هزار و ۴۱ مگاوات ساعت؛ سیمان، ۹۰۳ مگاوات ساعت؛ فلزات، هزار و ۶۸۰ مگاوات ساعت و در مجموع مشترکان صنایع انرژی بر ۷ هزار و ۷۹۹ مگاوات برق مصرف کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha