۲ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 85423926
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

اعطای بیش از ۱۶۱ هزار تسهیلات ودیعه مسکن در استان تهران 

تهران - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی تهران از پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱۶۱ هزار و ۱۱ شهروند این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (تهران)، حسین جنتی روز پنجشنبه گفت: از سال ۱۳۹۹ و آغاز طرح ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان سال جاری بیش از ۹۰۵ هزار شهروند استان تهران در این طرح ثبت نام کرده اند که بیش از ۱۶۱ هزار نفر موفق به دریافت این تسهیلات شده اند.

وی رد درخواست متقاضیان را به دلایل گوناگونی مثلا استفاده از سایر طرح‌های حمایتی همچون مسکن مهر، نداشتن ضامن و... عنوان و تصریح کرد: سال گذشته رقم وام ودیعه مسکن شهر تهران به ۲۰۰ میلیون تومان و مراکز استان‌ها ۱۵۰ میلیون تومان، شهرستان‌ها ۱۰۰ میلیون و روستاها به ۴۰ میلیون تومان رسید.

اعطای بیش از ۱۶۱ هزار تسهیلات ودیعه مسکن در ۴ سال اخیر در استان تهران 

دولت سیزدهم یکی اصلی ترین شعارهای خود را رفع مشکل مسکن و ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی ظرف ۴ سال قرار داد؛ شعاری که هوشمندانه و در پاسخ به بی‌عملی دولت قبل در این بخش و بروز تورم ۸۰۰ درصدی مسکن در فاصله دولت های یازدهم و دوازدهم انتخاب شد.

از آنجایی که دولت سیزدهم همواره عمل گرایی و محقق کردن وعده های داده شده را در دستور کار داده، از همان روز نخست اقدامات متعددی را در بخش مسکن آغاز کرد که تا کنون در دو سال و نیم سال از عمر دولت، بخش های مهمی از این اقدامات یا به ثمر رسیده یا در شرف تحقق است. ضمن اینکه شخص رئیس جمهور و بیشتر مقامات ارشد دولت بر عملی شدن وعده ساخت ۴ میلیون مسکن در طول فعالیت این دولت همواره تأکید داشته اند و از آن عقب نشینی نکرده اند.

با این حال در طول سال ۱۴۰۲ دولت سیزدهم توانست با اقداماتی چون واگذاری زمین به خانواده های چند فرزند در راستای اجرای قانون حمایت از جوانی جمعیت و فرزندآوری و نیز اجرای طرح های نهضت ملی مسکن در سراسر کشور، بسیاری از خانوارها را خانه دار کند.

این اقدامات تنها به ساخت مسکن محدود نشد و در حوزه تسهیلات مسکن اعم از ساخت و خرید و تسهیلات ودیعه مسکن در راستای حمایت از خانواده های مستأجر نیز عملکرد خوبی داشت.

ایمنی مردم در سفرهای نوروزی اولویت نخست اداره کل راه و شهرسازی تهران 

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران ایمنی سفرهای نوروزی را به عنوان اولویت نخست این اداره کل در ایام نوروز خبر داد.

جنتی گفت: ایمنی سفرهای نوروزی در کنار رفاه حال هم میهنان الویت اصلی این اداره کل بوده و باید با تلاش همگانی با استفاده از تمامی ظرفیت های این استان، تمام توان خود را به منظور کاهش تصادفات و کشته شدگان رانندگی به کار بگیریم.

وی افزود: بر اساس آمارها، حجم سفرهای نوروزی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های قبل افزایش داشته و قریب به یقین در نوروز ۱۴۰۳ نیز این روند ادامه خواهد داشت و باید از همه ظرفیت‌های موجود برای رفاه و ایمنی مسافران استفاده کنیم.

وی از دستور وزیر راه و شهرسازی بر افزایش نظارت‌ها در مسیرهای پرتردد نوروزی خبر داد و گفت: هر گونه تخلف رانندگی و رفتارهای مخاطره آمیز با سخت گیری مواجه خواهد شد.

جنتی در پایان گفت: ما از مردم تقاضا داریم که در سفرهای نوروزی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را جدی بگیرند و از سرعت بیش از حد، سبقت غیر مجاز، رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی و سایر رفتارهای مخاطره آمیز خودداری کنند و امیدواریم که نوروز ۱۴۰۳ را با شادی و سلامتی برای همه ایرانیان آغاز کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha