توزیع ۱۲۵ تن میوه شب عید در ساوه آغاز شد + قیمت

ساوه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ساوه گفت: روند توزیع ۱۲۴ تن میوه مورد نیاز این استان در تعطیلات عید نوروز در ۱۰ نقطه از شهرستان آغاز شد.

علیرضا طهماسبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای توزیع میوه شب عید شامل ۸۰ تن سیب، ۴۰ تن پرتقال و چهار تن خرما در ۱۰ ایستگاه در سطح شهرستان پیش‌بینی شده است که ۶ مورد آن در شهر ساوه، چهار ایستگاه در حومه فعال خواهد بود.

وی بیان کرد: قیمت نهایی میوه شب عید توسط کارگروه تنظیم بازار استان برآورد و تعیین شده و بر اساس تصمیم این کارگروه، هر کیلوگرم میوه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت بازار و هر کیلوگرم سیب به قیمت ۳۳۰ هزار ریال و هر کیلوگرم پرتقال نیز به قیمت ۱۹۵هزار ریال در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی ساوه، هدف از توزیع میوه شب عید تنظیم بازار میوه به عنوان محصول پرمصرف مردم در ایام عید، جلوگیری از سودجویی دلالان و نیز فراهم کردن بستر خرید برای همه شهروندان است.

وی همچنین با اشاره به همزمانی ایام تعطیلات نوروز با ایام ماه مبارک رمضان و لزوم تنظیم بازار محصولات این ماه، از خرید و انتقال پنج تن خرمای با کیفیت به شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، توزیع خرما نیز آغاز شده است.

طهماسبی با اشاره به تامین نیاز شهروندان به میوه به مقدار کافی اظهار کرد: میوه های تامین شده با کیفیت درجه یک بوده و در صورت نیاز از محل ذخیره ملی میوه تامین و توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: امسال برای فروش میوه شب عید و خرما در مناطق شهری و روستایی، بر عملکرد توزیع‌کنندگان از طریق بازرسان اداره کل تعاون روستایی و ستاد تنظیم بازار به صورت مستمر نظارت دقیق اعمال خواهد شد.

وی محل توزیع میوه شب عید شهرستان را شامل میدان فلسطین، خیابان فردوسی، میدان عاشورا، خیابان شریعتی، شهرک علوی، اتحادیه تعاون روستایی، روستای یل آباد، شهر اوه، غرق آباد و نوبران اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha