گروه کوبل با دانشگاه علوم پزشکی ایران تفاهم‌نامه علمی و تحقیقاتی امضا کرد

با نگاهی به آینده و در راستای دستیابی به اهداف بلند مدت علمی-پژوهشی، تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه علوم پزشکی ایران به ریاست دکتر عبدالرضا پازوکی و داروسازی دکتر عبیدی به مدیر عاملی دکتر سید امیر رضویان و کوبل دارو به مدیر عاملی دکتر امیر هاشمی مشکینی به نمایندگی از گروه کوبل به مدت 2 سال منعقد شد.

این تفاهم‌نامه که در تاریخ 21 اسفند 1402 در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران امضا شد به دنبال تقویت ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه، در جهت حمایت از تولید علم توسط پژوهشگران جوان جامعه است.

اقداماتی جهت تبیین دانش فنی پروژه‌های تحقیقاتی کاربردی مورد توافق طرفین، حمایت پایان‌نامه‌های تحصیلی با موضوعات کاربردی در مقطع دکترای حرفه‌ای و تخصصی داروسازی، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک کوتاه مدت و سمینارهای تخصصی تنها بخشی از سرفصل‌های این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهند. همچنین انجام بازدیدهای علمی متقابل، استفاده از کتابخانه و دسترسی به منابع و محتواهای علمی طرفین و نیز معرفی دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعد و علاقه‌مند جهت کسب تجربه عملی در صنعت نیز در دستور کار این توافق قرار دارد.

دکتر عبدالرضا پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با این تفاهم‌نامه گفت: "امروزه در دانشگاه‌های نسل 3 و نسل 4 توجه ویژه‌ای به ارتباط بین صنعت و دانشگاه می‌شود. ما نیز در دانشگاه علوم پزشکی ایران امیدواریم این همکاری با داروسازی دکتر عبیدی و شرکت کوبل دارو باعث ارتقاء سطح علمی و فنی برای طرفین شده و گامی مهم در راستای توانمندسازی دانشجویان داروسازی برای جذب موثر به محیط‌های صنعتی این رشته باشد. "

گروه کوبل با دانشگاه علوم پزشکی ایران تفاهم‌نامه علمی و تحقیقاتی امضا کرد

دکتر سید امیر رضویان مدیر عامل داروسازی دکتر عبیدی با تاکید بر اهمیت روش‌های علمی در تولید داروی با کیفیت گفت: "داروسازی دکتر عبیدی به عنوان عضوی از گروه کوبل همواره به دنبال حمایت از علم و روش‌های نوآورانه علمی است و مدت‌هاست که این راه را آغاز کرده است و برگزاری سالانه جایزه علمی عبیدی نیز در همین راستا است. " در ادامه دکتر امیر هاشمی مدیر عامل شرکت کوبل دارو گفت: "همکاری‌های شرکت‌های دارویی با دانشگاه موجب تقویت پویایی و نگاه علمی در آنها و نیز توسعه نیروی انسانی توانمند برای پیشبرد اهداف نظام سلامت خواهد شد. در عین حال، انتقال تجربه همکاری با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در حوزه داروسازی به دانشجویان و محققین دانشگاهی، مسیر را برای تمرکز بیشتر آنها بر پروژه‌های پژوهشی کاربردی برای حل مشکلات میان مدت و بلند مدت صنعت هموارتر خواهد کرد. "

کوبل دارو و داروسازی دکتر عبیدی به عنوان دو عضو گروه کوبل همواره در مسیر راهگشایی توسعه سلامت گام برمی‌دارند. تفاهم‌نامه‌هایی از این دست گام ارزشمندی در جهت حمایت از توسعه علم و صنعت داروسازی کشور خواهد شد و ارتقاء سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه را در بر خواهد داشت.

درباره داروسازی دکتر عبیدی

داروسازی دکتر عبیدی نخستین داروسازی ایران است که با بیش از هفتاد و هفت سال سابقه درخشان، میراث‌دار کیفیت و نوآوری در صنعت داروسازی کشور محسوب می‌شود. داروسازی دکتر عبیدی به عنوان عضوی از گروه کوبل با رعایت دقیق عوامل موثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی مورد نیاز برای ارتقاء سطح سلامتی جامعه، همواره و در هر شرایطی در کنار همه ایرانیان بوده و خواهد بود.

گروه کوبل با دانشگاه علوم پزشکی ایران تفاهم‌نامه علمی و تحقیقاتی امضا کرد

درباره کوبل دارو

شرکت کوبل دارو بیش از بیست سال است که با هدف تأمین داروهای مورد نیاز بیماران کشور در زمینه تولید، واردات، ثبت، بازاریابی و پخش انواع داروها فعالیت دارد؛ تمرکز اصلی این شرکت بر روی داروهای تخصصی از جمله: قلبی عروقی، دیابت، شیمی‌درمانی، پرتونگاری، تنفسی، گوارشی، کلیوی، آنتی‌بیوتیک، مغز و اعصاب، ضد درد و واکسن است. همچنین کوبل دارو به عنوان عضوی از گروه کوبل با کسب توانایی و صلاحیت لازم موفق شده تا امتیاز تولید داروهای تخصصی در ایران را از شرکت‌های معتبر بین‌المللی دریافت کند و به تولید برساند.

۰ نفر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha