۱۸ اسفند ۱۴۰۲، ۹:۱۲
کد خبر: 85411643
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

۴۰ هزار اصله نهال در اراک توزیع شد

۱۸ اسفند ۱۴۰۲، ۹:۱۲
کد خبر: 85411643
۴۰ هزار اصله نهال در اراک توزیع شد

اراک - ایرنا - معاون فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک گفت: توزیع ۴۰ هزار اصله نهال رایگان همزمان با هفته درختکاری در نقاط مختلف این شهر توزیع می‌شود.

محمود علیخانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در هفته درختکاری امسال، شهرداری و اداره کل منابع طبیعی استان مرکزی به صورت مشترک اقدام به برپایی و راه اندازی ایستگاه های توزیع رایگان نهال در پنج بوستان امیرکبیر، ملت، غدیر، کلاله و آزادی نموده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نهال‌های توزیعی در ایستگاه‌های مذکور از محل نهالستان شهرداری واقع در منطقه چقا تامین می‌شود، افزود: زبان گنجشک، سرو و توت از انواع نهال های مقاوم به شرایط آب و هوایی شهر اراک هستند که در هفته درختکاری امسال، توزیع می‌شود.

معاون فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک ادامه داد: سه هزار عدد بروشور آموزشی نحوه کاشت و نگهداری درخت توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تهیه شده که همراه با توزیع نهال، به شهروندان داده می شود.

عالیخانی در خصوص ویژه برنامه شهرداری به مناسبت هفته درختکاری گفت: در هفته آتی برنامه درختکاری با حضور مسئولین و شهروندان در منطقه گردشگری نورالشهدا که زیرساخت های کاشت نیز فراهم شده، برگزار می گردد.

وی تاکید کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک از ابتدا تا پایان اسفند ماه سال جاری، کاشت ۲۰ هزار اصله نهال در نوارهای جنگلی و بوستان های سطح شهر که بخشی از آن به صورت واکاری می باشد، را در دستور کار دارد.

معاون فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک تصریح کرد: شهرداری در هفته درختکاری امسال با هدف توسعه فضای سبز و کاهش آلودگی هوا، با مجموعه های صنعتی، شهرک نمایشگاهی، دانشگاه صنعتی، دانشگاه علوم پزشکی جهت توزیع نهال برای کاشت در محوطه مراکز مذکور، همکاری ویژه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha