نیکبخت: مشارکت در انتخابات موجب حفظ اقتدار و استقلال کشور می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی با حضور در حسینیه ارشاد برای مشارکت در انتخابات، گفت: مشارکت مردم در اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار مهمی دارد و وظیفه همه این است که در انتخابات شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمدعلی نیکبخت» وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز ـ جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲- با حضور در حسینیه ارشاد ضمن مشارکت در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری، تاکید کرد: مشارکت قوی در انتخابات موجب حفظ اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی ایران خواهد شد و لذا وظیفه نخست همه ما این است که در انتخابات شرکت کنیم و در گام دوم، فرد اصلح را انتخاب کنیم.

نیکبخت با تاکید بر اینکه مجلس قوی و مقدر، دولت قوی به دنبال خواهد داشت، گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر مشارکت گسترده مردم در انتخابات تاکید کرده‌اند و امام خمینی (ره) نیز فرمودند، مجلس شورای اسلامی در راس امور است.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، با اعلام وزیر کشور ساعت ۸ صبح امروز - جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲- آغاز شد و تمامی شعب در سراسر کشور آماده اخذ رای از واجدین شرایط (متولدین ۱۳۸۴/۱۲/۱۱ و ماقبل آن) هستند.

انتخابات ۱۴۰۲، یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در ۳۱ استان تعبیه شده است که ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه ثابت هستند.

امروز ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط که از این تعداد ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار مرد و ۱۳۳ نفر و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر زن هستند، در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند تا بار دیگر ثابت کنند پای آرمان‌های امام راحل و رهبر انقلاب ایستاده‌اند و همچنان پاسدار جمهوریت و اسلامیت نظام هستند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، حدود ۱۵ هزار نفر برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند که ۱۲ درصد زن و ۸۸ درصد مرد هستند و ۱۴۴ نفر هم در مجلس خبرگان رهبری تایید صلاحیت شدند.

همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده، انتخابات در چهار حوزه انتخابیه قم، رشت و خمام، آبادان و ملایر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. این چهار حوزه، ۱۷۰۰ شعبه دارند که برای هر شعبه پنج صندوق الکترونیکی و در مجموع ۱۰ هزار صندوق الکتریکی در نظر گرفته شده است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha