تلاش سازمان برنامه و بودجه برای افزایش سقف بودجه آموزش عالی

تهران- ایرنا- رییس امور آموزش سازمان برنامه و بودجه در نشستی با اعضای مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور بر تلاش برای افزایش سقف بودجه آموزش عالی تاکید کرد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، بیست و ششمین نشست مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور با حضور غلامرضا خواجه سروی رییس امور آموزش سازمان برنامه و بودجه، علی باقر طاهری نیا دبیر مجمع و روسای پژوهشگاه های عضو در محل سالن فجر سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

طاهری نیا در این نشست گزارشی از اقدامات دبیرخانه مجمع ارائه داد و گفت: جلسات مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور ماهانه و دوره ای با دعوت از میهمانان مختلف برگزار شده و اعضا با هدف هم افزایی، مسائل، مشکلات و دستاوردهای خود را به اشتراک می گذارند.

دبیر مجمع پژوهشگاه‌های کشور از تدوین آیین نامه ساعت موظف اعضای هیات علمی پژوهشی، مشارکت در تدوین آیین نامه پذیرش دانشجو در پژوهشگاه ها و ارائه پیشنهادات مربوط به معیارهای رتبه بندی مراکز پژوهشی به عنوان اقدامات اخیر مجمع نام برد.ضرورت افزایش سقف بودجه آموزش عالی
خواجه سروی نیز در این نشست گفت: اساس کارکرد سازمان برنامه و بودجه کمک به پیشرفت کشور در زمینه های مادی و معنوی است؛ یعنی همان مفهومی که مقام معظم رهبری در بیانات خود اعلام می کنند.

وی ادامه داد: وظیفه سازمان، برنامه ریزی برای پیشرفت مادی و معنوی کشور و نظارت بر حسن اجرای این موارد است.

خواجه سروی افزود: توقع از اتاق های فکر نظام اسلامی این است که برای تحقق پیشرفت کشور مشارکت فعال داشته باشند و از روزمرگی فاصله بگیرند. استفاده از ظرفیت مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور یکی از موضوعاتی است که حتما در سازمان مورد توجه قرار می گیرد.

این مسئول سازمان برنامه و بودجه همچنین بر افزایش سقف بودجه آموزش عالی از بودجه کل کشور تاکید کرد.

در این نشست همچنین روسای پژوهشگاه های عضو مجمع دیدگاه‌های خود را بیان کردند که شامل استفاده از نظرهای تخصصی پژوهشگاه‌ها در تدوین آیین نامه ها و قوانین مرتبط، توجه به پژوهشگاه ها به عنوان سرمایه های ملی، افزایش پایه بودجه پژوهشگاه ها و رفع کمبود امکانات و فضای فیزیکی در برخی از پژوهشگاه ها بود.

در این نشست همچنین از کتاب گزارش عملکرد دوسالانه پژوهشگاه‌های ملی (۱۴۰۰-۱۴۰۱ ) که توسط پژوهشگاه علوم و فناوری ایران با همکاری دبیرخانه مجمع و طرح ملی طراحی و راه اندازی رصدخانه ورزش و فعالیت بدنی ایران که توسط پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی تهیه شده است، رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha