اسلامی: برگزاری انتخابات مجلس در سه مرحله شبیه‌سازی می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی ستاد انتخابات کشور از برگزاری سه مرحله مانور فناوری انتخابات با رویکرد نظارت بر برگزاری و دستگاه‌های احراز هویت خبر داد.

محسن اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دولت ایرنا، در تشریح مانور دستگاه‌های احراز هویت و ثبت الکترونیکی رأی برای انتخابات یازدهم اسفند اظهار داشت: برای نخستین بار این مانور روز پنجشنبه - ۱۲ بهمن ماه - همزمان با آغاز جشن پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد و قرار است روز چهارشنبه - ۱۸ بهمن - و روز یکشنبه - ۲۹ بهمن - این مانورها ادامه یابد.

وی اضافه کرد: در این مانورها برای شبیه سازی شعبه، رأی‌گیری انجام می‌شود که در آن دستگاه احراز هویت روشن می‌شود و رای دهنده صوری رأی می‌دهد سپس سیگنال شعبه، کارآمدی دستگاه و پاسخگویی سامانه را کنترل کرده و به نوعی سامانه زیر بار برده می شود تا امکان ارتباط دستگاه با مرکز را شبیه سازی کنیم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: همچنین تعداد دستگاه‌ها را به تدریج در سه مرحله به صورت آزمایشی افزایش می‌دهیم به این معنا که حجم بار را بالا می بریم تا بتوانیم به یک آزمایش جامع برسیم تا اگر با نواقصی در حوزه‌های انتخابیه روبرو شدیم، آمادگی مقابله با آن را داشته باشیم و در نهایت بتوانیم رأی‌گیری را با کمترین آسیب اجرا کنیم.

اسلامی در پاسخ به این سوال که در کدام شعب رای گیری آزمایشی انجام می شود، گفت: در هر مرحله از آزمایش، تعداد شعب را افزایش می‌دهیم تا به تدریج به تمام شعبی که سامانه را تعریف کرده‌ایم، برسیم.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سخنگوی شورای نگهبان، ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر از ثبت نام کنندگان، تاکنون تایید صلاحیت شده‌اند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha