بهسازی ۲۶ کیلومتر از بزرگراه قم - اراک در حال اجراست

قم - ایرنا - رییس اداره نگهداری راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: با اعتبار یک‌هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال، طرح بهسازی ۲۶ کیلومتر از بزرگراه قم - اراک (در ۲ باند رفت‌وبرگشت) درحال اجراست.

محمد معارف‌وند روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: بزرگراه قم - اراک، در زمره مهم‌ترین کریدورهای ارتباط جاده‌ای استان‌های جنوبی و غربی با مرکز کشور است و نقش عمده‌ای در مبادلات صنعت حمل‌ونقل جاده‌ای دارد که از آبان‌ماه سالجاری آغاز شده‌است.

وی اضافه کرد: با توجه‌ به موقعیت کریدوری این بزرگراه که از ترافیک ترکیبی چشمگیری برخوردار است، اقداماتی در قالب طرح‌های عمران جاده‌ای باهدف صیانت و ارتقا سطح سرویس در آن صورت می‌گیرد.

وی در خصوص این طرح گفت: با توجه‌ به بازدیدها و مطالعات میدانی صورت‌ گرفته، اقداماتی در قالب درزگیری با قیر پلیمری، تراش آسفالت، اجرای ماسه آسفالت ریگلاژی و روکش آسفالت (بیندر و توپکا) اجرا می‌شود.

معارف‌وند تصریح کرد: برآورد زمانی پروژه بهسازی بزرگراه قم - اراک که از آذرماه سالجاری عملیات اجرایی آن آغاز شده یک‌ساله و در صورت مساعد بودن شرایط جوی، ظرف مدت کمتری تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

در حوزه راهداری استان قم حدود ۲ هزار کیلومتر راه شامل ۲۱۳ کیلومتر آزادراه، ۲۳۲ کیلومتر بزرگراه، ۱۵۴ کیلومتر راه اصلی، ۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و یک هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آنان می‌توان به آزادراه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزادراه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha