سامانه‌های ترافیکی قم نیازمند ارتقا کیفی و کمی است 

قم- ایرنا- رییس پلیس راهور فراجا با تاکید بر ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های روز در مدیریت راه‌های شهری و برون شهری، گفت: سامانه‌های حوزه ترافیک و حمل و نقل استان قم نیازمند توسعه و ارتقای کمی و کیفی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار تیمور حسینی روز پنجشنبه در نشست مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌های استان قم ،‌ از روان سازی ترافیک و ایجاد نظم و انضباط برای جلوگیری از تصادف به‌عنوان ۲ اصل حوزه ترافیک در محدوده شهری یاد کرد و افزود: توسعه کمی و کیفی سامانه‌ها در شهرداری قم باید تداوم یابد تا از نظر ایمنی به وضعیت مطلوبی برسیم.

وی با بیان اینکه میزان اعمال قانون و مقررات در برابر رانندگان متخلف کمتر از حجم واقعی این قبیل تخلفات است، ادامه داد: برای کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی باید هزینه ریالی‌ و منطقی جرم و قطعیت در اجرای مجازات، بصورت جدی توسط دستگاه‌های متولی در رده‌های استانی انجام گیرد.

وی اظهار داشت: ایستگاه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر قم اندک است و نیروهای راهور با مشکلاتی همراه هستند و از شهرداری قم انتظار می‌رود نسبت به افزایش این ایستگاه‌ها تعامل کافی داشته باشد.

رییس پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه راه‌های برون شهری نیز احداث چند پاسگاه جدید در دستور کار پلیس راهور استان قم قرار خواهد گرفت تا خلأءهای موجود برطرف شود.

حسینی همچنین با تاکید بر آمار قابل توجه تصادفات در محورهای روستایی، عنوان کرد: ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز روستایی با استفاده از ظرفیت دهیاری و مردم محلی در استان قم نیز باید به موازات کشور اجرایی شود.

وی عنوان کرد: امنیت ترافیک که توسط مجموعه عوامل حمل و نقل و ترافیک انجام می‌گیرد در هر لحظه ممکن است با کوچکترین حادثه‌ای بر هم بخورد و از این رو مقوله ترافیک هیچوقت تعطیلی ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha