۳۱ طرح ورزشی ایلام در دولت سیزدهم به بهره برداری رسید

ایلام - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با بیان اینکه ۳۱ طرح ورزشی ایلام در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده است، گفت: ۳۵ پروژه ورزشی در این استان در دست اقدام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، " شهاب شهبازی" شامگاه سه شنبه در نشست کارگروه مجازی کار، کرامت و پاسخگویی، با بیان اینکه ۳۵ پروژه ورزشی در استان ایلام در دست احداث است، اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه ها سه هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به پروژه های ورزشی تکمیل شده در سطح استان و آماده افتتاح در ایام دهه فجر، گفت: یک باب زمین چمن مصنوعی در روستای "بلاوه تره" از توابع شهرستان چرداول، افتتاح سالن ورزشی هفته چشمه آبدانان و افتتاح سالن ورزشی دهلران با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال از جمله طرح های افتتاحی در ایام دهه فجر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با بیان اینکه یکی از ظرفیت های مهم در راستای سرمایه گذاری در حوزه ورزش قهرمانی استان توجه به ورزش مدارس در رده های سنی مختلف است، افزود: همکاری و تعامل خوبی بین ورزش و چوانان و آموزش و پرورش استان هیات های ورزشی و مدارس وجود دارد و در این راستا طرح ورزش زورخانه ای در سطح مدارس استان در حال اجرا است که امید می رود سرمایه عظیمی برای آینده ورزش قهرمانی استان فراهم شود.

شهبازی با بیان اینکه ۴۴ هیئت استانی و ۳۲۴ هیات ورزشی شهرستانی در ایلام فعالیت دارند، افزود: ۳۷ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی در تعداد هیات ورزشی فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: در حوزه استعدادیابی فوتبال نیز هیات فوتبال استان با ارائه مجوز به مدارس فوتبال، نقش مهمی را در راستای شناسایی و معرفی چهره های جوان در این زمینه ایفا می کند و خوشبختانه این مدارس با استقبال بسیار خوب جوانان و نوجوانا ن علاقه مند به فوتبال همراه شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام یادآور شد: ۵۵ نفر از ورزشکاران آقا و ۴۲ نفر از ورزشکار خانم استان در یکسال گذشته به اردوهای تیم ملی دعوت شده که از این تعداد ۱۸ نفر عضو تیم های ملی در رشته های مختلف ورزشی شده اند.

شهبازی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ طرح ورزشی در استان افتتاح و بهره برداری رسیده است، گفت: بر این اساس ۶۷ هزار و ۶۳۸ متر مربع به سرانه ورزشی استان افزوده شده و تا پایان دولت سبزدهم امید است که ۳۵ پروژه در دست اقدام استان نیز با تخصیص اعتبارات به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم سرانه فضای ورزشی در استان ۹۰ صدم متر مربع بود که امروز این سرانه به ۹۷ صدم متر مربع ارتقاء یافته است.

شهبازی با اشاره به پروژه توسعه زمین فوتبال شهدای چوار به عنوان یکی از شاخص ترین طرح های ورزشی استان، ابراز کرد: بعد از دیدار مسئولان برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان با مقام معظم رهبری با و تاکید ایشان در خصوص واقعه زمین فوتبال چوار، با رهنمودها و پیگیری های استاندار برای توسعه این زمین ورزشی، این پروژه به عنوان یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور در دور اول به استان مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: در فاز اول با ۵۰ میلیارد ریال، احداث زمین چمن مصنوعی و فنس کشی انجام شد و در فاز دوم نیز با پیمان سپاری با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال برای احداث سکوی سه هزار نفری تماشاگران در حال اجراست که در حال حاضر ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: در استان ۲۷۷ مکان ورزشی وجود داردکه از این تعداد ۱۲۷ فضای ورزشی از محل ماده ۵ الحاق ۲ و از محل ظرفیت قانونی ماده ۲۷ نیز سه مکان ورزشی از جمله استخرها به بخش خصوصی واگذار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha