۱ بهمن ۱۴۰۲، ۶:۲۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 85360325
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فضای مجازی در پاکستان دچار اختلال شد

۱ بهمن ۱۴۰۲، ۶:۲۴
کد خبر: 85360325
فضای مجازی در پاکستان دچار اختلال شد

اسلام‌آباد- ایرنا- همزمان با گردهمایی انتخاباتی حزب عمران‌خان به صورت آنلاین در پاکستان فضای مجازی همچون شبکه ایکس، اینستاگرام و فیس بوک برای ساعات محدودی دچار اختلال شد اما دولت این کشور دلیل آن را بروز اشکال فنی اعلام کرد.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا از رسانه‌های پاکستانی، اختلال در شبکه‌های اجتماعی در این کشور همزمان با برگزاری اجتماع آنلاین هواداران حزب جنبش عدالت PTI اتفاق افتاد. مسئولان این حزب مدعی کارشکنی دستگاه‌های دولتی برای جلوگیری از برنامه آنلاین هواداران عمران‌خان شدند.

این درحالی است که سازمان ارتباطات پاکستان (PTA) هرگونه اقدام عامدانه برای محدودیت شبکه‌های اجتماعی را رد کرد و گفت به دلیل مشکل فنی سرعت خدمات اینترنت کاهش یافته است که البته بعد از چند ساعت فعالیت فضای مجازی از سرگرفته شد.

در عین حال رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند ساعاتی قبل از آغاز گردهمایی مجازی هواداران حزب عمران‌خان، سرعت اینترنت کاهش یافته و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی همانند ایکس، اینستاگرام و یوتیوب دچار اختلال شده است.

شورای حقوق بشر پاکستان شنبه شب در بیانیه‌ای ایجاد محدودیت در فعالیت شبکه اجتماعی را محکوم و آن را مغایر با قوانین و اصول آزادی بیان عنوان کرد.

روابط عمومی حزب جنبش عدالت پاکستان نیز مدعی است که دولت و نهادهای امنیتی مانع فعالیت آزادانه حزب جنبش عدالت شده و در آستانه انتخابات عمومی، اقدامات یکجانبه علیه مسئولان این حزب و نامزدهای انتخاباتی آن نیز شدت گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha