۲۰ دی ۱۴۰۲، ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85349717
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۲۵ متخلف زیست محیطی در زنجان دستگیر شدند

۲۰ دی ۱۴۰۲، ۱۲:۲۸
کد خبر: 85349717
۲۲۵ متخلف زیست محیطی در زنجان دستگیر شدند

زنجان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظ محیط‌ زیست استان زنجان گفت: طی ۹ ماهه اول امسال ۱۸۹ فقره تخلف زیست محیطی در استان به وقوع پیوسته است که در این ارتباط ۲۲۵ متخلف دستگیر و به مراجع قضایی استان معرفی شدند.

اسماعیل قلی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وضعیت پرونده های مختومه در ۹ ماهه امسال را ۶۲ فقره عنوان کرد و افزود: ۱۸۹ فقره پرونده نیز به مراجع قضایی استان معرفی شده است.

این مسوول با بیان اینکه در همین مدت ۲۴ قبضه سلاح شکاری، گلوله زنی و ساچمه زنی غیر مجاز از متخلفین کشف شده است، گفت: ۶۵۸ مورد نیز ادوات شامل فشنگ چارباره و ساچمه، دوربین چشمی، چاقو، تور زنده گیری پرندگان و ماهگیری کشف شده است.

وی اظهار داشت: تخریب و تصرف اراضی ملی نیز ۸۷ فقره بوده که به مراجع قضائی ارسال شده و در حال رسیدگی است.

فرمانده یگان حفاظ محیط‌ زیست استان زنجان با بیان اینکه محیط‌بانان استان زنجان به صورت شبانه روزی مشغول رصد و پایش منطقه هستند، خاطر نشان کرد: محیط‌بانان در صورت مشاهده تخلف با شکارچیان و صیادان خاطی بر اساس قانون برخورد خواهند کرد.

به گفنه قلی زاده، مناطق حفاظت شده سرخ‌آباد و انگوران، سه منطقه شکار ممنوع فیله‌خاصه، خرمنه‌سر و خراسانلو و پناهگاه حیات وحش انگوران، محل امنی برای حیات وحش زنجان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha