سه خانواده زنجانی دارای فرزند چهارقلو صاحب خانه شدند

زنجان - ایرنا - دستیار اجرایی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همزمان با دور دوم سفر استانی رییس جمهور، سه خانواده زنجانی دارای فرزند چهار قلو صاحب خانه شدند و کلید آپارتمان خود را تحویل گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرناز هوشیار روز جمعه در حاشیه دومین سفر معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده به استان زنجان در جمع خبرنگاران، افزود: تاکنون در راستای فرموده های رهبر معظم انقلاب و تاکید رئیس جمهور برای خانه‌دار شدن خانواده های بالای سه فرزند اقدامات خوبی انجام شده است.

وی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته،‌ در کنار خانواده های دارای فرزند چندقلو خواهیم بود و نهضت خانه دار شدن خانواده های بالای چند فرزند ادامه می یابد.

هوشیار در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای فعال کردن صندوق های اشتغال خرد روستایی،‌ گفت: به کمک اعتباراتی که معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌ جمهوری در مصوبات دور اول سفر استانی به زنجان اختصاص داده و به همت اداره‌کل هماهنگی این معاونت، چرخه فعالیت اقتصادی تولید محصول، اشتغال و کارآفرینی صندوق‌های اشتغال خرد روستایی استان زنجان فعال‌تر شده است.

این مسوول ادامه داد: همچنین اختصاص وام کارآفرینی و اشتغال کشاورزی برای زنان روستایی و تسهیلات ازدواج برای زوجین دهه ۶۰، بخشی از مصوبات دور اول سفرهای استانی است.

وی اضافه کرد: تکمیل و بازسازی سه مدرسه دخترانه از دیگر مصوبات دور اول سفرهای استانی است که تاکنون درصد زیادی از مصوبات تحقق‌ یافته و پیگیر تحقق کامل آنها با توجه‌ به ظرفیت‌های استان و رایزنی‌های مورد نیاز هستیم.

هوشیار خاطرنشان کرد: تاکنون در راستای اجرای طرح‌های توانمندسازی بانوان از ۴۳۶ کارآفرین و ۸۷۳ کارجو حمایت شده و برای ۹۰۲ نفر در ۱۰ شهرستان و ۲۰ رشته مختلف، آموزش های مهارتی ارائه شده‌ است.

به گزارش ایرنا، ‌دور دوم سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت به استان زنجان از امروز آغاز شده است.

در این سفر قرار است یک هزار و ۹۵ پروژه و پنج هزار و ۸۵۷ واحد مسکونی(نهضت ملی، ‌حمایتی و ...) جمعا به ارزش ۳۰۰ هزار میلیارد ریال افتتاح شود.

مهمترین این پروژه ها احیا و افتتاح هشت واحد صنعتی وتولیدی بزرگ استان شامل آندیا فولاد، ‌ فولاد آسین ابهر، ‌ شیشه زنگان و سرجین بافت به ارزش ۴۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال، ‌ افتتاح پنج هزار و ۸۶۷ واحد مسکونی با ۲۳ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار و ۳۱ پروژه آموزشی، فرهنگی و ورزشی با ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

برنامه حضور آیت الله رییسی رییس جمهور در استان زنجان در این سفر استانی با توجه به وقوع حادثه تروریستی در کرمان و شهادت و مصدومیت هموطنان، ‌کمی تغییر کرد و برنامه دیدار عمومی رئیس جمهور به روز شنبه موکول شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha