۶ دی ۱۴۰۲، ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 5504
کد خبر: 85335695
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اردوغان: نتانیاهو فرقی با هیلتر ندارد

۶ دی ۱۴۰۲، ۱۷:۲۴
کد خبر: 85335695
اردوغان: نتانیاهو فرقی با هیلتر ندارد
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه

تهران-ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه حملات رژیم اسرائیل به غزه را به رفتار نازی‌ها با یهودیان در جنگ جهانی دوم تشبیه کرد و گفت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هیچ تفاوتی با آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان در جنگ جهانی دوم ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های ترکیه، رجب طیب اردوغان اظهار داشت، «ترکیه آماده استقبال از دانشگاهیان و دانشمندانی است که به دلیل دیدگاه هایشان درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه با آزار و اذیت مواجه شده اند».

اردوغان در ادامه با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: «شورای امنیت، رسانه‌ها، اتحادیه اروپا و اتحادیه‌های روزنامه‌نگاری یعنی تمام نهادهایی که ادعای دموکراسی دارند همه (در مساله حملات اسرائیل به نوار غزه) نمره مردودی گرفتند».

وی با انتقاد از نهادهای بین المللی و سازمان های حقوق بشری، افزود: «برخی سازمان‌ها گنده‌گویی می‌کنند و بودجه‌های بالایی نیز دارند اما وقتی سخن از اسرائیل و ظلم‌های اسرائیل است، پوچ بودن این سازمان‌ها نیز مشخص می‌شود».

اردوغان با بیان اینک ه جنایات نتانیاهو دستکمی از جنایات هیتلر ندارد، تصریح کرد، «چه تفاوتی بین شما و هیتلر وجود دارد؟ اینها از هیتلر هم بدتر هستند. اقدامات نتانیاهو دستکمی از اقدامات هیتلر ندارد»

اظهارات اردوغان درباره جنایات نتانیاهو پس از آن صورت می گیرد که روز یکشنبه شهروندان ترکیه در همبستگی با ملت فلسطین در آنکارا پایتخت این کشور راهپیمایی کردند.

خبرگزاری فلسطینی سما در این باره اعلام کرد که شهروندان ترکیه در این راهپیمایی جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و به ویژه زنان و کودکان در نوار غزه را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با حمل پرچم فلسطین و در دست داشتن پلاکاردهایی حمایت و همبستگی خود را با ملت فلسطین در نوار غزه اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت غزه بعد از ظهر امروز و در هفتاد و نهمین روز جنگ اعلام کرد که شمار قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به ۲۰ هزار و ۴۲۴ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha