۳۰ نفر در فارس با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند

شیراز-ایرنا-معاون رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه حل اختلاف استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۳۰ فقره قتل عمد توسط اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف فارس به سازش رسیده است. ۳۰ نفر از مصببان این جرایم با گذشت اولیای دم از مرگ حتمی نجات یافتند.

حجت الاسلام مصطفی توانی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با تاکید بر مزایای معنوی بخشش، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۱۴۰۲ نیز تعداد هزار و ۴۹۳ نفر با تلاش اعضا شورای حل اختلاف فارس از زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه در دومین دوره ارزیابی تعالی حل اختلاف کشور، عملکرد استان فارس توسط نهادهای ملی بررسی و برای سومین سال پیاپی مجموعه توسعه حل اختلاف استان فارس حائز رتبه اول در کشور شد، اظهار کرد: ۳۰۰ هیات صلح از ابتدای سال ۱۴۰۱ در استان فارس در امر صلح و سازش فعالیت می کنند که میزان مصالحه پرونده‌های ارجاع شده به هیأت های صلح استان حدود ۵۰ درصد است.

رئیس توسعه حل اختلاف استان فارس گفت: در هشت ماهه سال جاری تعداد ۲۱۱هزار و ۵۷۸ فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف فارس وارد شده که ۲۱۰هزار و ۶۸۴ فقره آن مختومه شده است.

وی اضافه کرد: در هشت ماهه سال جاری تعداد ۹ هزارو ۴۶۱ فقره پرونده به هیات های صلح ارجاع شده که حدود ۵۰درصد به مصالحه ختم شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha