۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 85311437
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شکارچی متخلف در قزوین دستگیر شد

۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۱۲:۰۰
کد خبر: 85311437
شکارچی متخلف در قزوین دستگیر شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین از بازداشت یک شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده رودبار الموت شرقی این استان خبر داد.

سعیده خضیر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: در پی گزارشی مبنی بر شکار یک راس بز وحشی در بخش رودبار الموت شرقی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست مستقر این منطقه بلافاصله موضوع را در دستور کار رسیدگی خود قرار دادند.

وی افزود: عملیات جستجوی برای یافتن شکارچی متخلف ساعت های با تجسس و پیمایش در مسیرهای صعب العبور کوهستانی منطقه همراه بود که در نهایت ماموران یگان حفاظت محیط زیست موفق به دستگیری شکارچی متخلف شدند.

به گفته این مسوول، شکارچی دستگیر شده که یک راس بز وحشی در منطقه حفاظت شده را شکار کرده بود، برای ادامه مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین خاطرنشان کرد: شکار کل و بز، حتی در مناطق غیر حفاظت شده استان نیز ممنوع است و برهمین اساس تصمیم این اداره کل، پروانه شکار در استان قزوین طی پنج سال گذشته صادر نشده است.

خضیر یادآور شد: شهروندان استان قزوین می‌توانند در راستای نظارت همگانی بر محیط زیست و برخورد با متخلفان، هرگونه موارد تخلف را از طریق سامانه ۱۵۴۰ و یا مراجعه به محیط بانی منطقه زندگی خود، موضوع را مورد پیگیری قرار دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha