رییس سازمان حفاظت محیط زیست وارد خراسان شمالی شد

بجنورد-ایرنا- علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست امروز (پنجشنبه) برای افتتاح چندین طرح زیست محیطی و حضور در آیین افتتاحیه چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن وارد بجنورد مرکز خراسان شمالی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر یک روزه پروژه "استریپر آمونیاک" پتروشیمی خراسان واقع در شهرستان بجنورد را افتتاح و همچنین در آیین افتتاحیه چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بجنورد حضور می یابد.

بازدید از خط انتقال پساب شهری بجنورد به مجتمع پتروشیمی خراسان، بهره برداری از ساختمان محیط بانی و مرکز اداری پارک ملی ساریگل و کلنگ زنی مرکز تحقیقات زیست محیطی خراسان شمالی از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهور به این استان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی مناطق حفاظت شده و پارک های ملی سالوک، ساریگل و ضامن آهو، مناطق حفاظت شده قرخود، گلول، سرانی و پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم را با گستره ۲۰۰ هزار هکتار مدیریت می کند.

در استان خراسان شمالی ۶۵ گونه پستاندار از ۱۹۷ گونه موجود در کشور زیست دارند و ۱۴۱ گونه پرنده از ۵۳۲ گونه موجود، ۶۸ خزنده از ۲۲۸ گونه کشور، چهار گونه خزنده دوزیست از ۲۰ گونه موجود و هشت گونه ماهی و آبزی از ۱۶۰ گونه آبزی موجود در کشور زیست می کنند.

خراسان شمالی با بیش از یک میلیون نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha