۲۱ آبان ۱۴۰۲، ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 85288764
T T
۹ نفر

برچسب‌ها

خروج شهروندان روس از نوار غزه آغاز شد

۲۱ آبان ۱۴۰۲، ۱۴:۳۸
کد خبر: 85288764
خروج شهروندان روس از نوار غزه آغاز شد

تهران – ایرنا - تارنمای اسپوتنیک امروز به نقل از بیانیه وزارت وضعیت اضطراری روسیه خبر داد که روند خروج شهروندان این کشور از نوار غزه با همکاری دیپلمات های روس آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، این وزارتخانه در کانال تلگرامی خود نوشت که در پی هفته ها تلاش برای انجام اقدامات مقدماتی برای هماهنگی مسیر و نحوه خروج شهروندان روس از نوار غزه، انجام عملیات تخلیه این غیرنظامیان از نوار غزه را به همراه دیپلمات های روس آغاز کرده است.

در این بیانیه آمده است: آن دسته از شهروندان روس که مایل به خروج از منطقه درگیری هستند از یک ایست و بازرسی عبور خواهند کرد. سپس متخصصین وزارتخانه وضعیت اضطراری روسیه پیش از عزیمت این افراد به قاهره، کمک های روانی و پزشکی را به همراه آب و غذا در اختیار آنان قرار خواهند داد.

پیشتر نماینده ویژه رئیس ‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا از همکاری کشورش با فلسطین، مصر و رژیم اسرائیل برای بازگشایی گذرگاه رفح در جنوب غزه خبر داده بود.

میخائیل بوگدانوف تاکید کرد که موضوع تخلیه مجروحان از نوار غزه از طریق گذرگاه رفح در مرز با مصر نباید به بهانه ای برای تبدیل این موضوع به گروگان گیری از این افراد بدل شود.

وی در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن ابراز امیدواری برای رفع این چالش، گفت: روسیه در حال حل مشکل محاصره گذرگاه رفح با هماهنگی اسرائیل، مصر و فلسطین است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha