۲ مدال طلای نمایندگان ایران در شطرنج انفرادی و تیمی قطعی شد

هانگژو- ایرنا- سرمربی تیم شطرنج نابینایان از قطعی بودن ۲ مدال طلا نمایندگان ایران در بخش انفرادی و تیمی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، شطرنج‌بازان ایران در دورهای پنجم و ششم مقابل حریفان خود قرار گرفتند که طی آن ۱۵ پیروزی، ۱۳ شکست و ۴ تساوی حاصل تلاش ملی‌پوشان کشورمان شد. پس از پایان رقابت‌های امروز و در حالیکه دور هفتم (پایانی) بخش استاندارد باقی مانده، مدال طلای ملیحه صفایی در بخش انفرادی و تیمی بانوان b۱ که متشکل از ملیحه صفایی، لیلا زارع زاده و سمیرا آقایی هستند قطعی شد.

نتایج کامل دورهای پنجم و ششم به شرح ذیل است:

در کلاس PI و در دور پنجم فاطمه بیات مقابل نماینده قزاقستان مساوی کرد، اما در دور چهارم به حریف هندی باخت.

در کلاس VI-B۱ و دور پنجم محمدرضا علیزاده مقابل نماینده فیلیپین پیروز شد و علیرضا قورچی بیگی مقابل برابر حریفی از ترکمنستان به برتری دست یافت و هادی مشیرآبادی با نماینده هندوستان مساوی کرد.. در دور ششم نیز علیرضا قورچی بیگی مقابل نماینده اندونزی باخت. محمدرضا علیزاده مغلوب حریف ازبکستانی شد و هادی مشیرآبادی به نماینده ویتنام باخت.

در کلاس VI-B۲/B۳ و در دور پنجم امیر خوراسگانی مقابل نماینده فیلیپین به تساوی رسید. مجید باقری نماینده هند را شکست داد. حمزه مصلح رشت آبادی به حریفی از ترکمنستان باخت. در دور ششم نیز امیر ربی خوراسگانی از سد نماینده اندونزی گذشت. مجید باقری برابر نماینده تاجیکستان به پیروزی رسید. حمزه مصلح مقابل حریف هندی شکست خورد.

در کلاس PI مردان و در دورپنجم، امیر کچیان به حریفی از اندونزی باخت، ابوالفضل کاظمیان مقابل شطرنج باز فیلیپینی به تساوی رسید و امید ذاکری برابر نماینده تایلند به پیروزی رسید و فاطمه بیات برابر حریف قزاقستانی به تساوی رسید.همچنین در دور ششم امیر کچیان و امید ذاکری مقابل نمایندگان قزاقستان شکست خوردند، ابوالفضل کاظمیان برابر مقابل حریف فیلیپینی باخت و فاطمه بیات مغلوب نماینده ویتنام شد.

در کلاس VI-B۱ و در دور پنجم، ملیحه صفایی حریف اهل ویتنام را مغلوب کرد، سمیرا آقایی برابر هموطن خود لیلا زارع زاده شکست خورد. همچنین در دور ششم ملیحه صفایی برابر لیلا زارع‌زاده به پیروزی رسید و سمیرا آقایی به قرعه استراحت خورد.

در کلاس VI-B۲/B۳ و در دور پنجم، عاطفه نقوی مقابل نماینده ویتنام باخت. فاطمه رحیمی و مریم رحیم‌زاده برابر نمایندگان تایلند به پیروزی رسیدند. در دور ششم نیز عاطفه نقوی برابر نماینده ازبکستان به پیروزی رسید، مریم رحیم زاده حریف هندی را از پیش‌رو برداشت و فاطمه رحیمی برابر نماینده هند به پیروزی رسید.

شادی پریدر سرمربی تیم شطرنج بانوان نابینا و کم بینایان کشورمان در این خصوص، گفت: تیم ملی اعزامی شطرنج کشورمان به مسابقات پاراآسیایی هانگژو تا به امروز عملکرد بسیار خوبی داشته است. امروز در گروه ب ۱ خانم‌ها در بخش انفرادی قبل از دور آخر، صفایی مدال طلای خود را قطعی کرد و در بخش تیمی نیز صفایی، زارع‌زاده و آقایی موفق شدند مدال طلای تیمی خود را از آن خود کنند.

وی گفت: در سایر گروها در گروه بی ۲ و ۳ آقایان شانس مدال طلا و نقره تیمی و انفرادی داریم و در گروه بی ۲ و ۳ خانم ها اگر شرایط خوب پیش برود شانس مدال نقره داریم.

پریدر عنوان کرد: در کل عملکرد ملی‌پوشان در بخش استاندارد خیلی خوب بوده و امیدواریم در بخش سرعت هم با مدال های رنگارنگ برای کشورمان افتخار آفرینی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha