سمنان استان برتر کشور در اجرای رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی است

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش سمنان گفت: این استان از لحاظ شمار پوشش دانش‌آموزان به نسبت جمعیت در اجرای طرح «رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی» در کشور برتر است.

سیدجمال وزیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: «رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی» به منظور تحقق جهاد تبیین در بین دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم در دست اجرا است.

وی ادامه داد: ۶۰۰ مدرسه استان سمنان و در هر مدرسه یک مربی به منظور تحقق جهاد تبیین در بین دانش آموزان در طرح «رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی» مشارکت دارند.

وی بیان کرد: طرح «رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی» با بهره‌گیری از بیانات رهبر فرازنه انقلاب اسلامی در موضوع جهاد تببین، بیانیه گام دوم انقلاب، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و استفاده از منابع دست اول حوزه تببین تهیه شده است.

وزیری اضافه کرد: هویت‌بخشی و ارتقای اعتماد به نفس در بین دانش آموزان و معلمان، خوداتکایی مدرسه با توانمندسازی دانش آموزان و فرهنگیان در مواجهه با پرسش‌، ابهام و شبهه‌های جامعه، ظرفیت‌سازی برای کنشگری در مدارس و شبکه‌سازی معلمان و دانش آموزان توانمند و پای کار انقلاب از جمله دستاوردها و اهداف اجرای طرح «رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی» در مدارس استان سمنان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان اظهار کرد: رصد اخبار فضای مجازی، تحلیل اخبار در رسانه‌ها و پایش شبهات و پاسخ به آن از جمله فعالیت‌های دانش آموزان عضو رویداد جهاد تبیین (لیگ جت) است.

وی افزود: طرح «رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی» با رویکرد تبیینی و با محوریت دانش‌آموز برگزار و به شبهه‌های دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف از جمله مسائل سیاسی و اجتماعی پرداخته می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: دانش‌آموزان در این طرح می‌توانند شبه‌های مختلف را در یک فضای صمیمی از همسالان دریافت کنند و با استفاده از مهارت انتقادی که کسب کردند به آنها پاسخ دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یکهزار و ۲۸ مدرسه با ۱۱ هزار و ۲۰۰ نیرو در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پذیرای ۱۳۳ هزار دانش آموز استان سمنان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha