امام جمعه کرمانشاه: وحدت رمز بقای مسلمانان است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، وحدت بین مسلمانان مذاهب اسلامی را یکی از ضروریات جهان اسلام دانست و گفت: رمز بقای مسلمان جهان حفظ وحدت حول محور رسول الله (ص) است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آیت‌الله مصطفی در خطبه های نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به سخنان اخیر رهبری افزود: فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری قابل توجه و تعمق است، حضرت ایشان فرمودند؛ همه چیز در اختیار حضرت رسول اکرم (ص) است زیرا فاصله او با خالق هستی از بندگی تا خالقی است.

وی تصریح کرد: امام انقلاب (مدظله العالی) رسول الله (ص) را جهادگر به معنای واقعی معرفی کردند، زیرا رسول الله (ص) تا آنجایی که توانست جهاد فی سبیل الله کرد.

آیت الله علما با بیان اینکه مقام معظم رهبری همه مسلمانان و از جمله مردم ایران را دعوت به تفکر کرد و افزود: باید جوانان فکر بکنند چرا دین هراسی است، لذا ایشان کشورهای اسلامی را به خط و مشی واحد دعوت کرد، یعنی مسلمین باید یک حرف در دنیا داشته باشند.

آیت الله علما با اشاره به رخداد ۱۵ مهر گفت: ۱۵ مهرماه آغاز حمله آمریکا به افغانستان است، لذا باید بدانیم هر جنایتی در دنیا اتفاق می افتاد زیر سر امریکا است.

وی تأکید کرد: ۱۶ مهر سالروز بمباران شیمیایی سومار توسط حزب بعث و صدامیان است، به روان پاک و مطهر همه شهدای کشور و جنگ تحمیلی درود می فرستیم و هیچگاه رشادت های رزمندگان را فراموش نمی کنیم.

آیت الله علما از ۱۶ مهر به عنوان روز جهانی کودک یاد نمود و خاطر نشان کرد: باید بچه ها را از کودکی با اسلام آشنا کنیم.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاش های آنان به دیگر مناسبت های پیش رو از جمله روز دامپزشکی و روز روستا از دست اندرکاران این حوزه ها و تلاش های روستائیان برای ارتقای تولید کشور تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha