فلسفه وجودی مناطق آزاد حمایت از سرمایه‌گذار است

ارومیه - ایرنا - معاون حقوقی رییس جمهور گفت: فلسفه وجودی مناطق آزاد حمایت از سرمایه گذار است که در این راستا باید مشکلات و مسائل فعالان اقتصادی احصا و نسبت به رفع آن ها از سوی دستگاه های اجرایی اقدام عاجل شود.

به گزارش ایرنا، محمد دهقان چهارشنبه شب در نشست با فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو افزود: اجرای کامل قوانین در مناطق آزاد ضروری است و اجرای قانون ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور باعث تسهیل در روند سرمایه گذاری و تولید می شود.

وی اضافه کرد: مدیریت یکپارچه عاملی مهم و اساسی برای رفع مشکلات مناطق آزاد است که باید در این خصوص اهتمام در همه بخش ها صورت گیرد.

معاون حقوقی رییس جمهور ادامه داد: مدیران ادارات باید توسط مدیرعامل مناطق آزاد منصوب شوند.

دهقان اظهار کرد: تفویض اختیارات دستگاه های اجرایی با هدف رفع مشکلات تولیدکنندگان و تسهیل سرمایه گذاری به مدیران عامل در قانون پیش بینی شده و باید اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این نشست گفت: در این منطقه برای اولین بار در بین مناطق آزاد اتاق تسهیل وحمایت از سرمایه گذاران تشکیل شده و مسائل مربوط به سرمایه گذاری از مرحله اخذ مجور تا اجرا توسط کارشناسان سازمان پیگیری می شود.

حسین گروسی افزود: موضوع زنجیره تولید و امنیت غذایی در منطقه با جدیت پیگیری می شود تا جایی‌که بزرگترین باغ گردوی کشور در زمینی به وسعت ۲۰۰۰ هکتار در منطقه آزاد ماکو احداث شده که نه تنها در امنیت غذایی موثر است بلکه از نظر اقتصادی نیز بازده بسیار خوبی دارد.

به گزارش ایرنا، در این نشست فعالان اقتصادی مشکلات و مسائل خود را مطرح و خواستار پیگیری و رفع آن از سوی مسوولان شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha