لفاظی‌ جناح‌ها، مشکلی از مردم حل نمی‌کند/ برای ساختن ایران قوی به دانشگاه قوی محتاجیم

تهران- ایرنا- وزیر کشور با بیان اینکه لفاظی‌ها و درافتادن گروه‌ها و جناح‌ها مشکلی از جامعه و مردم حل نمی کند گفت: پیام جهانی انقلاب اسلامی، نباید ذیل تقسیم‌بندی‌های کاذب و غیر واقعی محدود شود. کارآمدی و توجه به اهداف عالی انقلاب و کشور، بر همه چیز اولویت دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، احمد وحیدی در دومین نشست هم‌اندیشی با جمعی از اساتید ممتاز دانشگاهی که به مناسبت بازگشایی دانشگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اهمیت دانشگاه در تحقق اهداف عالی انقلاب و کشور اظهار کرد: تحول‌خواهی که در جامعه وجود دارد، نشانه پیشرفت و ارتقاء کشور است. اقتدار امنیتی امروز جامعه، از دل تلخی‌های دفاع مقدس و ترورها و تهدیدهای فراوان حاصل شده است.

وزیر کشور خطاب به استادان حاضر در این جلسه، با بیان اینکه لفاظی‌ها و درافتادن گروه‌ها و جناح‌ها مشکلی از جامعه و مردم حل نمی کند افزود: انقلاب اسلامی پیامی جهانی برای بشریت داشته است و نباید ذیل تقسیم‌بندی‌های کاذب و غیر واقعی محدود شود. کارآمدی و توجه به اهداف عالی انقلاب و کشور، بر همه چیز اولویت دارد.

وحیدی با تأکید بر اینکه دولت از دانشگاه و اساتید ممتاز برای حل مشکلات کشور کمک می‌خواهد، افزود: اگر دانشگاه گرفتار رکود و بی‌رمقی شود که نتواند مشکلات خود را حل کند، چگونه خواهد توانست برای مشکلات کشور و جامعه راه حل پیدا کند. دانشگاه باید در مسیر اصلی توسعه و پیشرفت قرار گیرد و این مهم، مسئولیت و وظیفه اساتید برجسته و ممتاز دانشگاه‌ها است.

وی ادامه داد: برای ساختن ایران قوی به دانشگاه قوی محتاجیم و در جهت پیشرفت کشور و ارتقای منافع ملی، با تمام وجود از دیدگاه‌های اساتید و برجستگان دانشگاه‌ها استقبال می‌کنیم.

وحیدی با بیان اینکه در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ چیز قابل دفاعی وجود نداشت گفت: واقعیت‌ها و حقایق عمیق انقلاب اسلامی به‌ درستی روایت و بازگویی نشده و از زبان مناسبی نیز برای روایت این مسائل مهم استفاده نشده است. وزیر کشور افزود: مسیر انقلاب اسلامی در طول تاریخ خود با رشد و پیشرفت به‌صورت کلی مواجه بوده است و با تبیین جایگاه واقعی کشور، می‌توان مانع از مهاجرت نخبگان از کشور شد.

وحیدی با تأکید بر ناکامی توطئه دشمن در ایجاد ناآرامی و ناامنی با محور قرار دادن دانشگاه گفت: تقسیم‌بندی‌های جناحی و سیاسی کاذب موجب گم‌شدن حقیقت خواهد شد. باید ذیل آرمان‌ها و چارچوب کلی نظام جمهوری اسلامی، با گفت‌وگوهای مستمر و سازنده به تقویت وحدت ملی و وفاق اجتماعی توجه شود. در همین چارچوب، اگر متعهد به پیشرفت کشور هستیم باید فعالانه به مسائل مهمی چون انتخابات بپردازیم.

معاصریت بی‌مانند جامعه ایرانی، ضرورت توجه بیشتر به مشکلات دانشگاه‌ها و دانشجویان از ناحیه دولت، فرآیند ناصحیح انتخاب مدیران دانشگاه‌ها، دو جهانی‌شدن گفت و گوها با وجود فضای مجازی و ضرورت افزایش آگاهی‌های تکنیکی در این زمینه، بخشی از نکات مطرح شده از سوی اساتید حاضر در این جلسه بود.

از دیگر موضوعاتی که اساتید برجسته دانشگاه ها در این جلسه مطرح کردند، پرهیز از موقتی‌سازی دانشگاه و ضرورت پیشگیری از شکاف دولت-ملت، ایجاد سیاست معطوف به حل مسئله در دانشگاه‌ها و ایجاد امنیت روانی، ضرورت حمایت از رویش نیروهای مستقل جدید در ساحت سیاست و مدیریت کشور بود.

مقابله با دوقطبی‌شدن جامعه و ضرورت پایبندی به لوازم یکپارچگی اجتماعی، نیاز به تعریف دقیق و صحیح از شرایط فعلی و ترسیم آینده، ضرورت اعتمادسازی از سوی حاکمیت، لزوم بازسازی و احیای جامعه برای مشارکت در انتخابات، تقویت جدی تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی برای ایجاد رقابت به‌عنوان مهم‌ترین الزام مشارکت در انتخابات و همچنین مدیریت پوست‌اندازی جامعه توسط وزارت کشور از دیگر نکات مهمی بود که از سوی اساتید حاضر در نشست، مورد اشاره و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست جمعی از اساتید ممتاز علوم انسانی از جمله تقی آزاد ارمکی، جواد اطاعت، مصطفی تقوی، حمید جلائی‌پور، علی ربیعی، علی شکوری‌راد، بیژن عبدالکریمی، صادق کوشکی، ابراهیم محسنی، سعید معیدفر، جواد میری و کیومرث یزدان‌پناه به ارائه نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

لفاظی‌ها و درافتادن جناح‌ها، مشکلی از مردم حل نمی‌کند

لفاظی‌ها و درافتادن جناح‌ها، مشکلی از مردم حل نمی‌کند

لفاظی‌ها و درافتادن جناح‌ها، مشکلی از مردم حل نمی‌کند

لفاظی‌ها و درافتادن جناح‌ها، مشکلی از مردم حل نمی‌کند

لفاظی‌ها و درافتادن جناح‌ها، مشکلی از مردم حل نمی‌کند

لفاظی‌ها و درافتادن جناح‌ها، مشکلی از مردم حل نمی‌کند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha