۷۵ میلیون مترمکعب آب  در  اصفهان صرفه جویی شد
عکس تزیینی است

اصفهان - ایرنا - مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: در پی اصلاح و تعدیل پروانه چاه‌های مجاز آب کشاورزی، ۷۵ میلیون مترمکعب آب سفره‌های آب زیرزمینی استان صرفه جویی شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، روز دوشنبه به نقل از محمد خلجی افزود: از ابتدای امسال تا به امروز بیش از یک هزار و ۳۵۶ پروانه بهره برداری چاه‌های مجاز کشاورزی در این منطقه اصلاح و تعدیل و بیش از یک هزار و ۶۵۰ کنتور هوشمند نیز بر روی چاه‌ها نصب شده است.

وی تصریح کرد: در این مدت همچنین ۳۲۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان اصفهان پر و مسدود شده است که جلوگیری از برداشت غیرقانونی ۲.۵ میلیون مترمکعب آب را در پی داشت.

مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اظهارداشت: مهمترین اقدام برای مقابله با تداوم افت سطح آب زیرزمینی اجرای پروژه های طرح احیا و تعادل بخشی است که توسط دفتر حفاظت منابع آب زیرزمینی شرکت اجرا و پیگیری می‌شود.

خلجی خاطرنشان کرد: برای چاره‌اندیشی برای کنترل اُفت و کسری مخازن در آبخوان‌ها، تجهیزات مکان‌یاب (GPS) روی همه دستگاه‌های حفاری استان اصفهان نصب شده است و نظارت بر این دستگاه‌های حفاری به صورت مستمر انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آمار منتشر شده، حفر چاه آب در استان اصفهان به‌دلیل خشکی زاینده‌رود به‌شدت افزایش یافته بطوری‌که تعداد چاه غیرمجاز فعال در این منطقه افزون بر ۱۰ هزار حلقه تخمین زده می‌شود.

سالانه سه میلیارد و ۶۷۰ میلیون مترمکعب از آب‌های زیرزمینی و چاه‌های استان اصفهان استخراج می‌شود که ۳۷۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به چاه‌های غیرمجاز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha