۱۲ شهریور ۱۴۰۲، ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 1070
کد خبر: 85219296
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس دیوان محاسبات: شرکت‌های شبه دولتی از نظارت مستثنی نیستند

تهران - ایرنا - رئیس کل دیوان محاسبات کشور با هشدار به شرکت‌های شبه دولتی که به نظارت تمکین نمی‌کنند گفت: اگر این مجموعه‌ها در این خیال خام به سر می‌برند که از نظارت دیوان محاسبات معافیت دارند سخت در اشتباه هستند.

به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، سید احمدرضا دستغیب در جمع بسیجیان دیوان محاسبات کشور با اشاره به فعالیت برخی شرکت های شبه دولتی که به نظارت تمکین نمی کنند تصریح کرد: دستگاهها و مجموعه‌هایی که اموال بیت المال در اختیار آنان است، مدیران، هیات مدیره‌ها و مجموعه هایی که چه مستقیم و چه با واسطه و حتی چند واسطه توسط دولت انتخاب می شوند و به خصوص شبه دولتی هایی که فکر می کنند از نگاه مجموعه نظارتی خارج بوده و توانسته‌اند قانون را دور بزنند و به این خیال خام هستند که از نظارت دیوان محاسبات معافیت دارند، سخت در اشتباه هستند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه بسیج می تواند در خصوص شفافیت و انضباط مالی راهکار ارائه دهد اضافه کرد: این ارتباط می تواند با بهره گیری از ظرفیت ها، اتحاد و ارتباطی که وجود دارد، توسط بسیج دیوان محاسبات انجام و در قالب یک سامانه تخصصی نیز دنبال شود.

دستغیب خاطرنشان کرد: این نهاد نظارتی در انضباط مالی از اقتدار دادسرا و محاکم دیوان استفاده کرده و در شفافیت نیز از امکان افکار عمومی بهره می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha