معاون استاندار کرمانشاه: واحد سیمان غرب با عبور از بحران به مرحله سوددهی رسیده است

کرمانشاه – ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: واحد سیمان غرب که چند سال گذشته شاهد بحران بود، با تلاش مدیر مجموعه از مشکلات عبور کرد و از واحد زیانده به واحد سود ده تبدیل شده و نیاز به توسعه دارد.

به گزارش ایرنا، «عبدالوحید محمدی» روز پنج شنبه در جلسه‌ای که با حضور معاون وزیر کار در کارخانه سیمان غرب، برگزار شد، گفت: یکی از پروژه های موفق شستا در استان کرمانشاه، کارخانه سیمان غرب است.

او با اشاره به کلانشهر بودن کرمانشاه، تصریح کرد: از زمانی که کرمانشاه به عنوان استان پنجم در غرب کشور مرکزیت داشته تا به امروز بار اشتغال و تامین کالای شهرهای همجوار را بر دوش کشیده است.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گفت: در مورد پروژه های شستا در استان کرمانشاه از مرکز درخواست داریم به استان کرمانشاه که در دوران دفاع مقدس در خط مقدم جنگ قرار داشته توجه بیشتری شود.

معاون استاندار کرمانشاه: واحد سیمان غرب با عبور از بحران به مرحله سوددهی رسیده است

وی با اشاره به مشکلات کرمانشاه در حوزه بیکاری، تحمل حوادث سختی همچون زلزله و سطح پایین درآمد مردم، گفت: به دلیل عوامل مختلف استان کرمانشاه از جایگاه خود جا ماند و انتظار ما این است که از مرکز برای پیگیری حل مشکلات استان کمک بیشتری شود.

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری تاکید کرد: کرمانشاه به کمک بیشتری نیاز دارد و در حال حاضر اگر بازار کار استان را مشاهده کنید، چهار استان همسایه ما در اینجا نیروی کار دارند؛ چرا که کرمانشاه در مرکز غرب کشور قرار گرفته و محل عبور و مرور و تامین خدمات استان های غربی به شمار می رود و در واقع بخشی از بار مسئولیت استان های همجوار را به دوش می کشد.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد می شود نظر استان ها در سرفصل ها مورد توجه قرار گیرد چرا که ممکن است آنچه برای استان کرمانشاه در حوزه اشتغال نیاز است برای استان دیگر نیاز نباشد.

محمدی با اشاره به ضرورت اختصاص تسهیلات فرآوری به استان گفت: در بحث فرآوری مواد معدنی، کرمانشاه یک استان مستعد است و تقاضا داریم که در حوزه تسهیلات فرآوری سرفصلی در نظر گرفته شود تا بتوانیم بخش خصوصی را حمایت کنیم.

وی توسعه فازهای واحد سیمان غرب را مهم عنوان کرد و گفت: امیدواریم وزارتخانه در مورد توسعه این واحد کمک بیشتری ارائه دهد زیرا این واحد از واحدهای فعال شستا که از هولدینگ های وزارت کار و رفاه اجتماعی در استان است و توسعه آن ضرورت دارد.

اکنون در استان کرمانشاه ۲ کارخانه سیمان غرب و سیمان سامان فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha