۲۶ مرداد ۱۴۰۲، ۱۱:۱۲
کد خبر: 85199316
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سهمیه آرد ۷۱ نانوایی در خمین افزایش یافت

۲۶ مرداد ۱۴۰۲، ۱۱:۱۲
کد خبر: 85199316
سهمیه آرد ۷۱ نانوایی در خمین افزایش یافت

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: سهمیه آرد ۷۱ نانوایی این شهرستان در مردادماه جاری افزایش یافته و سهمیه آرد۵۰ نانوایی بدون تغییر است.

حمید کمانکش روز پنچشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: با توجه به برخی مطالب منتشر شده در خصوص کاهش سهمیه آرد برخی از واحدهای نانوایی شهرستان، در مرداد ماه سال جاری به‌دلیل رفتار نامتعارف از سهمیه ۴۴ نانوایی کسر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به فعال شدن سامانه هوشمند رصد و پایش نان (موسوم به نانینو) تمام فعالیت‌ها و عملکرد نانوایان در این سامانه ثبت و مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرد.

فرماندار خمین اظهار کرد: کاهش یا افزایش اعمال شده در سهمیه آرد هر نانوایی صرفا بر اساس عملکرد خود نانوا بوده و به‌صورت متمرکز و کشوری انجام می‌شود.

کمانکش با اشاره به اینکه این تغییرات از حوزه شهرستان و استان خارج است، گفت: سامانه به گونه ای طراحی شده است که در صورت بروز هر گونه رفتار نامتعارف در استفاده از دستگاه کارت خوان از سوی نانوا، ابتدا نسبت به ارسال چند مرحله پیامک هشدار به نانوا اقدام و در صورت تکرار رفتار نامتعارف نسبت به کسر سهمیه اقدام می کند.

وی تاکید کرد: برای واحدهای نانوایی که مطابق قوانین و مقررات مربوط فعالیت می‌نمایند سامانه اقدام به افزایش سهمیه می‌نماید.

فرماندار خمین افزود: باتوجه به اینکه یارانه پرداختی دولت در حوزه آرد و نان رقم بسیار بالایی بوده و تامین نان با قیمت پایین برای عموم مردم از اولویت‌های دولت است به ازای خرید هر قرص نان از سوی مردم دولت نیز ۴۰ درصد قیمت نان را به عنوان کمک هزینه به نانوا پرداخت می‌کند.

وی توضیح داد: برای مثال قیمت یک نان لواش در شهرستان خمین برای مردم ۵۰۰ تومان بوده و با احتساب یارانه دولت ۷۰۰ تومان برای نانوا محاسبه و در پایان همان روز به حساب او واریز می‌شود.

فرماندار خمین بیان کرد: با توجه به موارد اعلام شده شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف نظیر استفاده غیر مجاز از دستگاه کارت خوان، کشیدن تعداد کارت بیشتر از تعداد نان تحویلی، کشیدن کارت تکراری و صوری و تعطیلی غیر مجاز موارد را به شماره تلفن ۱۲۴ یا ۱۳۵ اعلام نمایند.

خمین با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت در جنوب استان مرکزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha