۹ مرداد ۱۴۰۲، ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 85185645
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از سه هزار قلاده سگ ولگرد در سنندج زنده‌گیری شد

سنندج- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: از سال گذشته تا پایان تیر امسال بیش از سه هزار قلاده سگ ولگرد و بدون صاحب در سطح شهر سنندج زنده گیری شده است.

به گزارش ایرنا، شکور صلواتی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: در این بازه زمانی در مجموع سه هزار و ۳۲۶ قلاده سگ ولگرد در شهر سنندج زنده گیری شده است که ۷۸۰ مورد آن مربوط به سال جاری است.

وی افزود: ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر از مطالبات شهروندان است و شهرداری سنندج از تمام ظرفیت‌های خود برای پاسخگویی به این مطالبه استفاده می‌کند اما جمع‌آوری و ساماندهی کامل سگ‌های ولگرد نیازمند همکاری بخش‌های مختلف است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج اضافه کرد: اکیپ‌های زنده گیری در سطح شهر و نواحی الحاقی به صورت مستمر فعالیت و عملیات عقیم سازی، پلاک کوبی، واکسیناسیون و انگل زدایی سگ ها تحت نظارت دامپزشک همکار این سازمان انجام می شود.

وی یادآور شد: فرآیند عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب به صورت مستمر در مراکز نگهداری سگ‌ها انجام می شود و از اول امسال تاکنون ۱۸۰ قلاده عقیم سازی شده است.

صلواتی افزود: سال گذشته نیز در مجموع ۷۲۰ قلاده سگ بلاصاحب در شهر سنندج عقیم سازی شده است که البته زیست‌بوم این حیوانات برای نگهداری بعد از عقیم‌سازی باید توسط محیط زیست تامین شود و دامپزشکی نیز در تهیه مواد غذایی برای این حیوانات سازمان پسماند را یاری کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ قلاده سگ بلاصاحب در مراکز نگهداری وجود دارد، گفت: هدف شهرداری از جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و بلاصاحب، بهبود زندگی سگ‌ها با روش‌های علمی، مناسب و اخلاقی، تامین آسایش، آرامش و امنیت شهروندان است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج ادامه داد: با وجود تلاش‌های گسترده‌ای که در زمینه جمع آوری سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر انجام می شود، سگ های ولگردی که از سطح سایر شهرها و روستاها جمع‌آوری می شوند، شبانه به شهر سنندج انتقال داده و در میادین ورودی، بلوارهای حاشیه و مسیرهای کم تردد رهاسازی می‌شوند.

وی تاکید کرد: سازمان پسماند شهرداری سنندج در زمینه جمع آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب نیازمند همکاری شهروندان، سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌های متولی به ویژه حامیان حیوانات است.

صلواتی اضافه کرد: همچنین در صورت تمایل افراد به نگهداری از سگ‌ها برای نگهبانی ساختمان‌ها، باغ ها، گله، این سازمان سگ‌های عقیم شده را در قبال تعهد نامه و فرم مشخص حاوی اطلاعات کامل به افراد متقاضی واگذار می کند.

وی یادآور شد: تعدادی از سگ‌هایی که زنده‌گیری و عقیم‌سازی می‌شوند و به لحاظ بیماری مشکلی ندارند بعد از اتمام کار در محلی که جمع آوری شده رهاسازی می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha