حمایت از سرمایه‌گذاران، مشکلات بخش تولید را برطرف خواهد کرد
عکس آرشیو است

گرگان - ایرنا - نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، گفت: امنیت و حمایت از سرمایه گذاران برای تولید در کشور باید بیش از گذشته جدی گرفته تا چالش پیشرو تولید و صنعت حل شود.

به گزارش ایرنا، غلامرضا منتظری روز یکشنبه در نشست کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان، افزود: برای حل مسایل و مشکلات این حوزه نیازی به گفت و گو نیست و باید به صورت موضوعی و برگزاری نشست مستمر نسبت به حل و رشد تولید از فعالان این قشر از طریق استانی و ملی اقدام شود.

وی پیشنهاد کرد نشستی با حضور مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استاندار، نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی گرگان و مدیران دستگاه‌های مرتبط با چالش های پیشرو تولید کنندگان استان برگزار و به صورت ریشه‌ای دغدغه های این قشر حل شود.

توجه جدی به زیرساخت های تولید در استان گلستان

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز تولید استان به ویژه تامین برق و آب توجه جدی صورت گیرد.

منتظری خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان از هم اکنون زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاری در استان را شناسایی و برای رفع آن راهکارهای لازم را آماده کرده تا در سفر دور دوم دولت سیزدهم به استان ارایه و مصوبه‌هایی در این خصوص دریافت کند.

وی همچنین با تاکید بربه کارگیری تجربه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سایر استان های کشور که سفر دور دوم دولت سیزدهم به آن مناطق انجام شده، گفت: از تجربه اتاق این استان‌ها، برای سرعت بخشیدن به حل چالش‌های ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید کنندگان در منطقه اقدام شود.

حمایت از سرمایه‌گذران، مشکلات بخش تولید و صنعت کشور را برطرف خواهد کرد

منتظری با اشاره به این که کشاورزی اقتصاد اصلی استان گلستان است، یادآور شد: ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی این استان با لحاظ اولویت ها برای ایجاد ارزش افزوده در این بخش یک ضرورت بوده تا بیش از این، زیان به بهره برداران وارد نشود.

استان گلستان با داشتن اقلیم متفاوت و جای دادن ۶۶۷ هزار هکتار زمین کشاورزی مستعد و اشتغال ۲۲۰ هزار بهره بردار در این بخش، یکی از قطب‌های مهم تولید محصولات کشاورزی به ویژه راهبردی در کشور از جمله گندم به شمار می‌رود.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان دارای ۸۰۰ عضو بوده که این اعضا در قالب ۱۰ کمیسیون تخصصی در حوزه های تولید، صادرات و واردات به ۳۳ کشور دنیا فعالیت دارند.

استان گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت در شمال کشور قرار دارد و از شمال با کشور ترکمنستان، از شرق با خراسان شمالی، از غرب با مازندران و از جنوب با سمنان همسایه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha