پدیده گرد و غبار شعاع دید را در جاده‌های خراسان رضوی کاهش داده است

مشهد- ایرنا- رییس پلیس راه خراسان رضوی گفت: پدیده گرد و غبار در جاده های شرقی استان شعاع دید رانندگان را تا زیر ١٠٠ متر کاهش داده است.

سرهنگ حسین میش مست روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک جاده های سرخس، تربت جام، صالح آباد، تایباد، خواف و سبزوار غبارآلود است اما همه جاده‌های استان باز و تردد درجریان است.

وی اضافه کرد: در ٢٤ ساعت گذشته ٢ فقره تصادف فوتی در مسیرهای مشهد- سرخس و مشهد چناران رخ داد که در پی وقوع آنها سه نفر فوت شدند.

سرهنگ میش مست خاطرنشان کرد: همچنین در این بازه زمانی هشت فقره تصادف جرحی با ١٢ مصدوم و ١٠ فقره تصادف خسارتی در جاده های استان رخ داده است.

رییس پلیس راه خراسان رضوی افزود: ترافیک نیز در مسیر مشهد- چناران و آزادراه شهید شوشتری نیمه سنگین و پرحجم است.

به گزارش ایرنا، به نقل از استانداری خراسان رضوی، در پی هجوم ریزگردها و گردوخاک به استان، روز گذشته کارگروه اضطراری آلودگی هوای خراسان رضوی پس از بررسی های کارشناسی با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه های خدمات رسان، امدادی و درمانی از مردم خواست تا از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

بر اساس این اطلاعیه این کارگروه با درنظر گرفتن کاهش غلظت آلودگی هوا از ظهر روز گذشته، فعالیت ادارات مشهد را در برای امروز متوقف نکرد.

در مصوبه کارگروه اضطراری آلودگی هوای خراسان رضوی از دستگاه های دولتی خواسته شده با دورکاری کارکنان دارای بیماری های زمینه ای، تنفسی، قلبی و مادران باردار یا دارای فرزند زیر شش سال موافقت کنند.

صبح روز سه شنبه با افزایش حجم ریزگردها در هوای کلانشهر مشهد با گذر از عدد ۳۲۰ موجب شد کیفیت هوای این کلانشهر از مرز اضطرار عبور کرده و وارد شرایط خطرناک شود، بنابراین کارگروه اضطراری آلودگی هوای خراسان رضوی ادارت این کلانشهر چهار میلیون نفری را از ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته تعطیل کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha