سرمایه‌گذاری در حوزه کودک و نوجوان ایران قوی را به دنبال دارد

اردبیل - ایرنا - مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: سرمایه‌گذاری در بخش کودک و نوجوان برای ما ایرانی قوی به ارمغان خواهد آورد و اقتدار امروز ما نتیجه خون شهدای دانش آموز است که سال‌ها قبل با ایثار جانشان امروز ما را تضمین کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حامد علامتی روز یکشنبه در اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگی اردبیل در ثارالله سپاه این استان گفت: دوران دفاع مقدس دورانی تاریخی است که هرچه به آن بپردازیم تنها بخشی از ابعاد آن را درک کرده ایم و بخش ویژه درخشان و طلایی آن شهدای دانش آموز هستند که نه تنها به گناه آلوده نبودند بلکه جنس گناه را نمی شناختند.

وی افزود: جهاد یعنی تلاش بی‌وقفه و بدون چشم‌داشت و دانش آموزی که قرآن می خواند و قرآن با گوشت پوست و استخوانش آمیخته می شود و سپس از مرحله خوانش قرآن عبور کرده و عمل به قرآن را در وادی جهاد و میدان مبارزه به نمایش می‌گذارد و به راستی اینگونه نوجوان، چه جایزه‌ای بالاتر از شهادت را سزاست.

شهدای دانش‌آموز شاه‌بیت ایثار و شهادت هستند

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: برای دانش آموزی که شاید به مرحله تکلیف شرعی نرسیده و خودش با دستکاری در شناسنامه به میدان نبرد می‌رود و تنها سرمایه اش یعنی جانش را در راه خدا نثار می‌کند، آیا کسی توان توصیف پاداش او را دارد؟ باید با صدای رسا گفت شهدای دانش آموز، شاه بیت ایثار و شهادت هستند.

علامتی گفت: در وقایع ماه‌های اخیر، دانش آموز و نوجوان ما بهترین هدف برای دشمنان بود که من و شما گزارش‌های محرمانه می‌شنیدیم که اسرائیلی‌ها در شرق آسیا بر روی دو دسته کودکان و نوجوانان و زنان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و آن موقعی که این گزارش را می‌شنیدیم مسئله خیلی ملموس نبود اما وقایع اخیر کشور نشان داد که چگونه دشمن این دو گروه را به عنوان نقطه هدف قرار داده است.

وی اضافه کرد: در حوادث اخیر تمرکز دشمن بر نوجوانان مشهود بود و آنچه ما از این جریان می آموزیم این است که توجه خودمان را به جامعه کودک و نوجوان افزایش دهیم و نه فقط در بودجه و امکانات، بلکه در تمرکز سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و مدیران نهادها و دستگاه ها باید بر این موضوع اهمیت بدهند زیرا ایران فردا به دست کودکان و نوجوانان خواهد بود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: امروز هم ما با سرمایه گذاری بر روی کودکان و نوجوانان باید آینده ایران را آینده پردازی و آینده نگاری کنیم و این مسئله را نباید فقط بر دوش دولت نهاد، بلکه تعلیم و تربیت یک وظیفه عمومی و همگانی است.

علامتی تاکید کرد: باید در تعلیم و تربیت دقت داشته باشیم و اگر امروز غفلت کنیم در جنگ نرم تلفات خواهیم داشت و باید تلاش کنیم و شهادت را جز به اهل درد نمی‌دهند و برای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم باید برنامه داشته باشیم و از خون شهدای عزیز در این مسیر یاری بطلبیم.

۴۰ دانش‌آموز شهید اردبیل زیر ۱۳ سال بودند

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل نیز در اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگی استان گفت: دانش آموزان ما بعد از دفاع مقدس در عرصه‌های علمی و فناوری و محرومیت زدایی برای مردم خدمات ارایه می‌کنند و در فتنه اخیر نیز دانش آموزان با اراده راسخ و با حضور در پایگاه‌های مقاومت بسیج، از فتنه گران حمایت نکرده و در تامین امنیت پایدار مشارکت نمودند.

سردار غلامحسین محمدی اصل اظهار کرد: نام ۷۲۱ دانش آموز شهید در میان شهدای استان می‌درخشد و در استان اردبیل ۴۰ دانش آموز شهید زیر ۱۳ سال داریم که نمونه بارز آنها شهید مرحمت بالازاده است که برای رفتن به جبهه‌های نبرد از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای اذن جهاد گرفت.

وی ادامه داد: اردبیل کارنامه درخشانی در قرون گذشته در ترویج تشیع دارد و در این راه، علما و فقهای بزرگی نظیر آیت الله مروج، آیت الله جعفری و آیت الله سید حاتمی را تقدیم کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این اجلاسیه گفت: شهدا در پیروزی انقلاب اسلامی سهم بزرگی داشتند و ما نیز در مقابل مجاهدت آنها رسالت و وظیفه ای خطیر بر عهده داریم و باید عالمانه و آگاهانه از ولایت مطلقه فقیه تبعیت کنیم و مرید شهدا و امام شهدا باشیم.

کلام الله صفری ادامه داد: مدارس استان اردبیل محل مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند و دانش آموزان به دلیل اثرگذاری و اثرپذیری در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و ولایتمداری ایفای نقش می کنند.

وی افزود: با برگزاری یادواره های شهدا و اجلاسیه های متعدد در کنار کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل باید با اهداف و آرمان های کلان نظام هرچه بیشتر آشنا شویم و با آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت و سیره عملی شهدا، مفاهیم اصیل دینی و ارزش های دفاع مقدس را به نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی منتقل کنیم.

صفری دیدار با ۳۰۰ خانواده شهید، تجلیل از ۲ هزار ایثارگر، نشست دانش آموزان و فرهنگیان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، برگزاری یادواره های شهدا در ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه و غبارروبی گلزار شهدا را از برنامه های انجام گرفته در آموزش و پرورش استان اردبیل در راستای برگزاری کنگره ملی بزرگداشت سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل نام برد.

پخش نماهنگ و اجرای سرود دانش آموزی از بخش‌های قابل ذکر این اجلاسیه بود که به عنوان مقدمه ای برای کنگره ملی بزرگداشت سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha