تغییر کاربری جنگل و اراضی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد غیرقابل جبران است

یاسوج - ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تغییر کاربری جنگل و اراضی کشاورزی استان غیر قابل جبران است و نباید در این خصوص اقدامی غیرکارشناسی و بدون مطالعه انجام گیرد .

به گزارش ایرنا، سید علی احمدزاده شامگاه شنبه در نشست کمیسیون ماده پنج و ۱۱ استان در یاسوج اظهار کرد: در قبال مردم، قانون و منابع ملی مسئول هستیم از این رو باید با حساسیت ویژه ای نسبت به تایید و یا رد درخواست ها و هرگونه اقدام در این خصوص توجه داشته باشیم.

استاندار: کاربری جنگل و اراضی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد غیرقابل جبران است

وی افزود: چنانچه تخصصی تر به مسائل پرداخته شود، به سرمایه ارزشمند منابع جنگلی و کشاورزی استان لطمه ای وارد نخواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن بسیار مهم و ضابطه مند است، ادامه داد: دستگاه های اجرایی استان به این مهم توجه جدی دارند بطوری که جهاد کشاورزی ۱۱ هکتار در قالب هشت قطعه به این منظور اختصاص داده است.

احمدزاده با تاکید به تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن، ابراز کرد: در تامین زمین برای مسکن ملی افراط و تفریط صورت نگیرد و طرح هایی که در ساختار شهری اهمیت ویژه ای دارند مورد توجه واقع شوند.

وی تاکید کرد: برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن فضاهای دانشگاهی، جنگل، اراضی کشاورزی و زمین اداراتی که قابل توسعه هستند باید حفظ شوند و تغییر کاربری در آنها صورت نگیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مرکز استان مهاجرپذیر است و بسیاری از ساخت و سازهای غیرمجاز تحت تاثیر این امر صورت گرفته، بنابراین باید مراقبت بیشتری انجام گیرد.

احمدزاده بر رعایت قانون، رفع مشکلات مردم در قالب مصوبات این نشست ها، توجه به شرایط و گسترش و توسعه شهرها به خصوص فضاهای آموزشی، دانشگاهی و ورزشی تاکید کرد.

وی، بر توجه به طرح های جامع شهری، حریم ها، رعایت طرح های تفصیلی و عدم نقض قانون تاکید کرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به احداث مسکن برای ۱۵ الی ۲۰ خانواری که در دهدشت بر اثر سیل تخریب شده بودند، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی، گردشگری و شهرداری نسبت به تامین زمین و کمک های بلاعوض برای احداث خانه این افراد سریعا اقدام کنند.

احمدزاده اضافه کرد: مصوبات این کمیسیون باید به صورت جدی پیگیری و باقوت اجرا شوند و جلسات کمیسیون ماده پنج استان تا زمانی که پرونده ای باقی نماند به طور مستمر تا پایان سال باید برگزار گردد زیرا که برخی از مردم مشکلاتی دارند و باید در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته شوند.

در این نشست تعدادی از قطعات اراضی تعیین شده برای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای لنده، سی سخت و مارگون بعد از بررسی مورد تایید قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha