وزیر بهداشت ۷۳ طرح بهداشتی و درمانی کشور را به طور همزمان از مشهد افتتاح کرد

مشهد-ایرنا- ۷۳ طرح بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف کشور روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این طرحهای حوزه سلامت در استان های خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، خوزستان، خراسان رضوی، مرکزی و تربت جام با اعتباری افزون بر ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
در میان طرحهای افتتاح شده، راه اندازی دستگاه توموتراپی پیشرفته در بیمارستان امید مشهد با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال یکی از مهمترین این طرحها بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: توموتراپی، تکنولوژی پیشرفته ای است که با استفاده از اشعه درمانی به معالجه تومورها و سلول های سرطانی می پردازد.
دکتر محمد رضا کیانی ادامه داد: در دستگاه توموتراپی فرآیند پرتو درمانی به صورت تکه به تکه انجام می شود و میزان آسیب رسانی به بافت های سالم نسبت به دیگر روش ها به حداقل می رسد.
وی گفت: دستگاه توموتراپی با پیکربندی X۹ به عنوان کامل ترین و مجهزترین دستگاه معرفی می شود.
کیانی خاطر نشان کرد: هم اکنون این دستگاه در بیمارستان امید مشهد راه اندازی شده و آماده خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان است.
وی گفت: ساخت بونکر جهت استقرار دستگاه از خرداد ۱۴۰۱ آغاز شد که در پاییز امسال به اتمام رسید و اکنون شاهد بهره‌برداری از این دستگاه پیشرفته هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha