کاهش چشمگیر دما همراه با بارش برف در ۱۶ استان

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی با اعلام کاهش چشمگیر دما از امروز در مناطق شمال غرب، غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه و ارتفاعات البرز در پی نفوذ هوای سرد، اعلام کرد: بارش برف و باران امروز در ۱۶ استان از جمله تهران، البرز و قزوین آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی وضعیت نارنجی جوی را امروز (سه‌شنبه) تمدید کرد، بر این اساس سامانه بارشی امروز در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، تهران، البرز، مرکزی، قزوین، همدان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، بوشهر، نیمه شمالی کرمان، فارس، لرستان و کردستان فعال است.

شدت بارش‌ها امروز در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، نیمه شمالی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان، ایلام و جنوب و غرب اصفهان است. برای این استان‌ها بارش شدید برف و باران پیش‌بینی شده است.

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، بارش باران، در نواحی با اقلیم گرم رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف و احتمال کولاک برف، رخداد مه و کاهش دید انتظار می‌رود.

سازمان هواشناسی همچنین، برای امروز وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک را در ایلام، کرمانشاه، اصفهان، یزد، شمال شرق فارس و کرمان پیش‌بینی کرده است.

از امروز همچنین کاهش محسوس دما را تا پایان هفته در شمال غرب، مناطق شمال غرب و غرب و دامنه و ارتفاعات البرز، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی داریم.

فردا (چهارشنبه) در مناطق شمال غرب و غرب و شمال شرق و شرق و مرکز و دامنه و ارتفاعات البرز، گیلان، مازندران، گلستان نیز هوا سردتر خواهد شد.

افزایش مصرف و اختلال در انتقال منابع انرژی به‌ویژه برق و گاز، یخ‌بندان و لغزندگی جاده‌ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی از جمله مخاطرات این سامانه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha