۱۷ بهمن ۱۴۰۱، ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 85021154
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سیزدهمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان آغاز شد

۱۷ بهمن ۱۴۰۱، ۱۲:۴۲
کد خبر: 85021154
سیزدهمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان آغاز شد

اصفهان- ایرنا - سیزدهمین جشنواره فیلم فجر همزمان با چهل و یکمین جشنواره بین المللی روز دوشنبه در گلستان شهیدان و با احترام به مقام شهدای اصفهان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان در آیین آغاز به کار این جشنواره گفت:جشنواره فیلم فجر در مسیر چهل ویک دوره برگزاری خود با فراز و فرودهایی روبرو بوده است اما هیچ گاه، این مسیر متوقف نشده و با حضور پرشور هنرمندان و اصحاب سینما به راه خود ادامه داده است.

علی تمنایی افزود: امسال نیز جشنواره با وجود همه ناملایمات، دشمنی و کارشکنی‌ها، مسیر خود را با قوت و قدرت و با انرژی طی کرده و سدهای خیالی و پوشالی را پشت سر گذارده و به سمت تعالی و پیشرفت حرکت می‌کند.

وی اظهار داشت: امروز در کنار مزار شهدا گرد هم آمدیم تا با بهره گیری از عنایات خاص خدا و انفاس قدسی شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع امنیت شهدای مدافع حرم و سلامت بتوانیم با آنها عهد ببندیم تا پای جان و تا آخرین نفس در مسیر شهدا و آرمان‌های انقلاب خواهیم ایستاد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افصهان افزود: این حجم سنگین از شرارت و دشمنی بی سابقه دشمن تاکنون نادر بوده و نشانگر حرکت و مسیر درست انقلاب در ادامه راه خویش است.

وی خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم با استفاده از ابزار فرهنگ و هنر در جهت رشد و تعالی فضایل اخلاقی در جامعه گام برداریم و با ابزار هنر فضای جامعه را تلطیف و تحرک و نشاط در بین مردم ایجاد کنیم و با ایجاد امید و نشاط اجتماعی در زندگی مردم، دل مردم را به آینده روشن شاد کنیم.

سیزدهمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان با اکران ۱۸ اثر سینمایی بخش مسابقه سودای سیمرغ چهل ویکمین جشنواره در سه سینمای ساحل، فلسطین و سپاهان از امروز تا ۲۳ بهمن آغاز شد.

آثار قابل نمایش در اصفهان شامل "در آغوش درخت" ، " آه سرد" ، " جنگل پرتقال" ، " شماره ۱۰" ، " پرونده باز است" ، " روایت ناتمام سیما" ، " خوک،چرا گریه نمی کنی" ، " های پاور" ، " بعد از رفتن" ، " کت چرمی" ، " هفت بهار نارنج" ، "آنها مرا دوست داشتند"، " استاد" ، " عطرآلود" ، " یادگار جنوب" ، " بچه زرنگ" و" سرهنگ ثریا" است..

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر،۱۲ تا ۲۳ بهمن امسال همزمان با تهران در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha