معاون استاندار آذربایجان شرقی بر تقویت رسانه های رسمی تاکید کرد

تبریز – ایرنا – معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر تمام دنیا با استفاده از ابزار رسانه به جنگ ما آمدند، گفت: ما هم برای مقابله با جنگ رسانه ای باید درصدد تقویت نرم افزاری و سخت افزاری رسانه های رسمی خود باشیم.

تراب محمدی روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی در آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسانه ها در سیاست و اقتصاد و کل زندگی امروز بشریت نقش دارند و در واقع خط دهی می کنند، گفت: گسترش نفوذ رسانه ها موجب شده اتفاقات در نقاط مختلف دنیا در کمترین زمان انعکاس یابد .

وی با بیان اینکه در عملیات روانی نقش رسانه ها بارز است، افزود: در این میان فضای مجازی به دلیل گستره نفوذ بیشتر، نقش زیادی دارد چرا که فضای مجازی ابزار رسانه را در دست مردم قرار داده است .

محمدی با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر رسانه های معاند هر آنچه در توان داشتند بنزین روی آتش ریختند و تمام دنیا با استفاده از رسانه به جنگ ما آمد، گفت: دشمنان با تداعی کودتا و براندازی درصدد مغشوش کردن اذهان عمومی بودند و رسانه ها با عملیات روانی و از طریق تکرار و القا سعی کردند تشخیص سره از ناسره را با مشکل مواجه کنند .

وی با بیان اینکه رسانه های رسمی کشور از جمله ایرنا در چنین مواقعی وظیفه سنگینی در خنثی سازی توطئه های دشمنان دارند، گفت: اخبار درست باید از طریق این رسانه ها بیان شود تا تشخیص سره از ناسره برای مردم آسان باشد .

محمدی با بیان اینکه در هدایت افکار عمومی به ویژه افکار جوانان نسبت به رسانه های دشمن عقب مانده ایم، گفت: با تقویت ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری باید درصدد جبران باشیم .

وی بر تولید محتوای مناسب و مطابق ذائقه جوانان توسط رسانه های رسمی کشور تاکید کرد و گفت: گاهی محتواهایی در برخی رسانه ها تولید و منتشر می شود که به ضرر منافع عمومی تمام می شود .

محمدی بر تکرار در انتشار اخبار دستاوردهای دولت و تولید محتوای غنی توسط ایرنا تاکید کرد و گفت: در شرایطی که به واسطه عملکرد دولت های گذشته اعتماد عمومی نسبت به مسوولان کاهش یافته است، خبرگزاری دولت باید درصدد اعتماد سازی باشد.

وی با اشاره به نقش رسانه در مدیریت افکار عمومی اظهار کرد: وظیفه رسانه ایرنا تقویت دولت از طریق تبیین دستاوردهای حاصله است .

معاون استاندار اذربایجان شرقی اظهار کرد: گاهی در حق دولت ظلم می شود و اخبار دستاوردها چنانکه باید تبیین نمی شود.

در این آئین از خدمات محمد عزیزی راد قدردانی و پیمان پاکزاد به عنوان رییس خبرگزاری ایرنا در آذربایجان شرقی معرفی شد.

این آیین با حضور مدیر کل اخبار استان ها و رییس منطقه چهار خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد.

محسن بهاروند مدیر کل اخبار استان ها و علی حیدری رییس منطقه چهار خبری ایرنا امروز همچنین با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی دیدار و گفت و گو کردند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بر تقویت رسانه های رسمی تاکید کرد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha