تأکید امیرعبداللهیان بر حمایت از ثبات و امنیت در لبنان

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه در دیدار همتای لبنانی خود بر حمایت از ثبات و امنیت لبنان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که شب گذشته در رأس هیأتی و در پاسخ به دعوت «عبدالله بوحبیب» همتای لبنانی وارد بیروت شد، پیش از ظهر امروز (جمعه) ۲۳ دی ماه با همتای لبنانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 در وزیر امورخارجه با وزیر خارجه لبنان موضوعات مورد اهتمام دو کشور در حوزه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادی به همتای خود و نیز دولت و ملت لبنان، بر اصل دائمی حمایت جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیت لبنان تأکید کرد و ضمن دعوت از همه طرف‌های لبنانی به گفت‌وگو برای تکمیل روند سیاسی در لبنان، خاطرنشان کرد: تجارب گذشته در لبنان نشان می‌دهد که برغم فراز و نشیب‌ها، جریان های سیاسی با حکمت و درایتی که دارند، به توافق ملی به نفع ملت لبنان دست می‌یابند.

رییس دستگاه دیپلماسی  ضمن تأکید بر حمایت ایران از روند سیاسی و ثبات و استقرار در لبنان و همچنین عدم مداخله در امور داخلی این کشور، ابراز اطمینان کرد که انتخاب رئیس جمهور با هوشیاری و حکمت و تدبیر گروه‌های لبنانی در سریع‌ترین زمان انجام خواهد شد.

امیرعبداللهیان همچنین با تأکید بر آمادگی کمک جمهوری اسلامی ایران برای کاهش آلام مردم لبنان در خصوص مشکل برق و انرژی افزود: برای کمک به تعمیر نیروگاه‌های برق لبنان و نیز احداث نیروگاه‌های جدید در این کشور، آمادگی داریم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با تشکیل دولت جدید لبنان، نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و لبنان هر چه سریع‌تر برگزار شود.

«عبدالله بوحبیب» وزیر امور خارجه لبنان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار مجدد با امیرعبداللهیان، از حمایت جمهوری اسلامی ایران از ثبات لبنان قدردانی کرد و گفت: لبنان نیز به نوبه خود از ثبات در ایران حمایت می‌کند.

بوحبیب با استقبال از گسترش همکاری‌های لبنان با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف، از حمایت دائمی جمهوری اسلامی ایران از ثبات و استقرار در لبنان و حسن‌نیت ایران در کمک به حل مشکلات اقتصادی لبنان تشکر کرد و افزود: از برگزاری نشست کمیسیون مشترک دو کشور بعد از تشکیل دولت جدید در لبنان استقبال می‌کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha