دیدار وزیر خارجه عربستان با فرستاده رئیس‌جمهور به برزیل

تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه مراسم تحلیف لولا داسیلوا رئیس جمهور جدید برزیل با وزیر خارجه عربستان دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، سید محمد حسینی که به نمایندگی از آیت الله رئیسی برای حضور در مراسم تحلیف لولا داسیلوا رئیس جمهور جدید برزیل به پایتخت این کشور سفر کرده است در حاشیه این مراسم با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان دیدار کرد و بر ضرورت ادامه گفتگوهایی که بواسطه عراق آغاز شده، تأکید کرد.

وزیر خارجه عربستان هم بر این نکته تاکید کرد که مصمم هستیم شرایط و نگرانی‌های موجود را یک به یک مورد بحث قرار داده تا بتوان به نتیجه رسید.

فیصل بن فرحان همچنین متذکر شد که نوع روابط تهران - ریاض بر منطقه تاثیرگذار است.

به گزارش ایرنا، وزرای خارجه ایران و عربستان اواخر آذرماه گذشته (۲۸ آذر) در حاشیه اجلاس بغداد ۲ که در امان پایتخت اردن برگزار شد، با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند؛ حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از این دیدار در توئیتی به زبان عربی از آمادگی عربستان برای ادامه گفت وگو با ایران خبر داد.

تهران و ریاض تاکنون پنج دور مذاکره به میزبانی عراق برای از سرگیری روابط سیاسی و گشایش سفارتخانه های دو کشور داشته اند و تفاهمات اولیه نیز انجام شده است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha