۲۸ آبان ۱۴۰۱، ۲۰:۰۷
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84947720
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: ملت ایران یکپارچه انقلابی هستند

۲۸ آبان ۱۴۰۱، ۲۰:۰۷
کد خبر: 84947720
نماینده مجلس: ملت ایران یکپارچه انقلابی هستند

همدان-ایرنا- رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران یکپارچه انقلابی هستند اظهار کرد: باید هوای جوانان را داشته باشیم و وقتی غبار فرو بنشیند آنان از ملت و مسئولان تشکر می کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی روز شنبه در آیین گرامیداشت سی‌امین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان همدان با اشاره به اینکه در همه توطئه‌های ۴۳ سال گذشته دشمن موفق نشده به اهداف خود دست یابد و دلیش هم بصیرت و آگاهی مردم ما است افزود: آگاهی به فریاد و سخنرانی نیست، امروز ملت ما از نظر معیشت ناراحت شده و گلایه دارند، اما ناراحتی خود را با ناامنی معاوضه نمی‌کنند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران یکپارچه انقلابی هستند و با وجود مشکلات حاضر نیستند این نظام را از دست بدهند.

وی با بیان اینکه اگر خدایی ناکرده دست بیگانگان باز بشود آنچه در سوریه رخ داد برای ما هم برنامه ریزی شده است گفت: استراتژی امنیت و نگهبانی و حفاظت و حراست از مردم بسیار مهم و تعیین کننده است در حالی که دنیا یکپارچه با ایران مواجه شد و هیچ چیزی از ظرفیت آن برای مقابله با ایران زمین نمانده و هرآنچه داشته به میدان آورده، اما مردم ایران یکپارچه با وجود نارضایتی از مسئولان به خاطر مسائل اقتصادی، با دیدی گسترده در مقابل توطئه دشمنان ایستادند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید هوای جوانان را داشته باشیم، وقتی هوایشان را داشتیم و گردو غبارها فرو نشست، حتما از ملت ایران و مسئولان تشکر خواهند کرد.

حاجی بابایی افزود: دشمن به دنبال این است که مردم را فریب دهد و تمام تلاش خود را می‌کنند که خشونت را در حد بالایی به کار گیرد اما هرگز این اتفاق نمی‌افتد چراکه جایگاه همه مردم و جوانان در دامن نظام و امت است. یکی از توطئه‌هایی که شکل گرفت برای دگرگونی یک کشور کافی بود، اما مردم آگاهانه برخورد کردند.

آغوش نظام برای همه افرادی که نقد دارند، باز است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آغوش نظام برای همه افرادی که نقد دارند، باز است تصریح کرد: همه نقشه‌های دشمن از روز تشکیل داعش تنها برای ایران بود و آرزو دارند که فقط یک هفته کشور دست داعش باشد، چون تا یک قرن زیرساخت‌های کشور را نابود خواهد کرد و این یک تئوری از سوی افرادی است که چک سفید می‌گیرند که تنها فکر کنند علیه ایران چه می‌توان کرد.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه حرف اول کشور را فرهنگ می‌دانم و در اصل اقتصاد به دلیل فرهنگ مشکل پیدا کرد ادامه داد: جمهوری اسلامی از طریق محبت مشکل خود را حل می‌کند، نه خشنونت و در حال حاضر کار عاقلانه و مدبرانه در کشور در حال انجام شدن است و باید اجازه دهیم اقناع انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه از امروز در سطح کشور برنامه‌های بزرگ فرهنگی برگزار و و مردم غرق در آگاهی و بصیرت خواهد شد تا گرد و غبارها بنشیند عاقلانه تصمیم گیری شود افزود: ملت بزرگ ایران یکپارچه انقلابی هستند و ملتی که نظام را سرکار آورده، پیشبرده، کم می‌بیند اما حاضر نیست نظام را از دست بدهد، انقلابی است چه ما از قیافه‌اش بدمان بیاید، یا خوشمان بیاید و افرادی که در این قبیله نمی‌گنجند خیلی کم هستند اما امیدواریم که تعداد این افراد هم کاسته شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنا بر اعلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از جمله مدیران برتر کشور به حساب می‌آید اظهار کرد: باید از زحمات تک تک کتابداران که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در گوشه و کنار کشور و البته استان همدان متقبل می‌شوند قدردانی کرد.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه هیچ چیزی بهتر از کتاب برای ساختن انسان، به عنوان یک رفیق صدیق و شفیق پیدا نمی‌شود افزود: از مزایای کتاب بسیار گفته شده است، اما هنوز کتاب به عنوان یک عامل پیش برنده و پیشران در تمام امور جامعه به طور کامل نهادینه نشده و خیلی باید کار کنیم و مسیر طی کنیم؛ اگرچه کارهای خوبی در حال انجام است اما هنوز به تمام اهداف مورد نظر خود دست پیدا نکردیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در استان ما در سال‌های اخیر کارهای بزرگی انجام شده است، با این وجود به گام‌های بزرگتری نیاز داریم.

کتابخانه‌های عمومی استان همدان در سی‌امین دوره هفته کتاب پنج رتبه برتر کشوری کسب کرد

عاطفه زارعی نیز در آیین گرامیداشت سی‌امین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان همدان با بیان اینکه کتاب و کتابخانه ارتباطی ناگسستنی با هم دارند و کتابداران به عنوان مشاوران امین اطلاعات حلقه واسط این ارتباط هستند اظهار داشت: تنها وجود کتابخانه دلیل بر اقدامات کتابخوانی نیست بلکه وجود متخصصانی آشنا با کتاب که کتابخانه را پویا و زنده نگه دارند و با اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی کتاب محور به آن معنا و تداوم می بخشند.

وی افزود: اگر کتاب، این امانتدار کلام الهی نبود، انسان مجبور به تکرار تجربه‌ها و در نتیجه عدم پیشرفت و توسعه بود و انسان هرگز به جایگاهی که امروز در آن ایستاده نمی‌رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: در جهان امروز تحقق جامعه دانش‌بنیان امر مسلم و غیرقابل انکار است و کتاب و کتابخوانی رکن اساسی در تحقق تولید دانش‌بنیان، اشتغال آفرین به حساب می‌آید.

زارعی کتاب و ترویج کتابخوانی کتابخوانی را از مهمترین عوامل جهاد تبیین برشمرد و اظهار داشت: کتاب عمق بخشی به اندیشه‌ها و قدرت اندیشیدن را به آدمی می‌بخشد و جامعه‌ای پویا و مصون از جنگ‌های فرهنگی و لشگرکشی‌های مجازی تنها با انس و الفتی ناگسستنی با کتاب رقم می‌خورد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان افزود: کتابخانه‌های عمومی و کتابداران از عوامل مهم و حیاتی برای انجام روشنگری و جهاد تبیین هستند که می‌توانند در جنگ بزرگ روایت‌ها، نقطه ثقلی برای فرهنگ غنی ایران اسلامی باشند.

زارعی با تاکید بر اینکه کتابداران امروز در خط مقدمه جبهه فرهنگی کشور هستند گفت: حرکت در مسیر تقویت دانش عمومی مردم، آموزش مهارت زندگی، افزایش سواد اطلاعاتی و شهروندی به کودکان و نوجوانان یکی از مأموریت‌های مهم کتابخانه‌های عمومی است.

وی بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری عظیمی در بحث زیرساخت‌های کتابخوانی به ویژه کتابخانه‌های عمومی داشته و دولت مردمی سیزدهم با توجه به عدالت فرهنگی که پیشه خود کرده جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌ها و سیاست‌های کلانش تعریف کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان یادآور شد: در راستای تحقق فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذر صلح میرزایی از شهرستان ملایر، خیر برتر کشوری، محبوبه احمدوند، از کتابخانه ولایت ملایر، کتابدار برتر، و طیبه عبدلی‌مرویلی، مسئول کتابخانه برتر، حسینعلی شرکائی، فرماندار شهرستان ایدآباد، انجمن برتر شهرستانی در سی‌امین‌دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار پنج رتبه برتر در سطح ملی کسب کردند.

زارعی با اشاره به اینکه همکاری دستگاه‌های فرهنگی با محوریت کتابخانه‌های عمومی در روستاها باعث شد در هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب سه روستا از استان همدان حائز رتبه برتر شوند ادامه داد: روستای ویان در شهرستان کبودراهنگ، شاهنجرین در شهرستان درگزین و اشترمل در شهرستان تویسرکان جزو روستاهای برگزیده دوستدار کتاب در سال جاری شدند.

نماینده مجلس: ملت ایران یکپارچه انقلابی هستند

در پایان این مراسم از کتابخوانان برتر در گروه‌های سنی، خردسال، کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال تقدیر به عمل آمد. از کتابداران برتر استانی، کتابخانه‌های برتر استان، خیرین برتر استان و همراهان کتابخانه‌های عمومی در اجرای برنامه‌ها تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha