۱۶ آبان ۱۴۰۱، ۱۲:۲۷
کد خبر: 84935184
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

هدیه ویژه شهرداری تهران به دانش آموزان نخبه قرآنی

تهران - ایرنا - مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از سفر مشهد مقدس به عنوان هدیه ویژه شهرداری تهران به دانش آموزان نخبه قرآنی خبر داد.

به گزارش ایرنا از  اداره کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، محمد بنی حسن مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در حاشیه دیدار با دانش آموزان نخبه قرآنی شهرداری تهران افزود: آنچه بیش از هرچیز در بیانیه تفصیلی ایشان مورد تاکید قرار گرفته، اراده و ایمان جوان مومن و انقلابی است چراکه این دو مولفه کلیدی و مهم از ابتدای به ثمر رسیدن انقلاب و به ویژه در سالهای اخیر همواره مورد توجه دشمن بوده و او در صدد است با تحریف نسل جوان و نوجوان از ارزشهای ملی و انقلابی و تخریب اراده و ایمان او به هدف آرمانی خود یعنی براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران دست یابد که البته این آرزوی دیرینه را به گور خواهند برد.

وی نقش جوانان و نوجوانان در تحقق بیانیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان گام دوم انقلاب را مهم ارزیابی کرد و اظهارداشت: دشمن با صرف هزینه های هنگفت و با دروغ و بزرگنمایی به دنبال الگو سازی و ترویج تفکر و سبک زندگی شخصیت های منحط و منفور غربی در میان آینده سازان کشور است و بی شک نسل رشد یافته با تفکر منحرف، ارزشهای جامعه را نه تنها شکوفا نکرده بلکه تنزل خواهد داد.
 مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر لزوم بهره گیری حداکثری از ظرفیت دستگاههای فرهنگی جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اسطوره سازی چهره های ملی و ارزشی در جامعه افزود: اینکه امروز عده قلیلی از نسل جوان منعکس کننده ی صدای آمریکا و دیگر حکومت های دست نشانده ی او شده اند به دلیل بی خبری آنان از اعمال و رفتار خشونت آمیز و سلطه گرایانه دشمن است که البته ضعف در اقدام موثر فرهنگی ریشه ی این بی خبری است.

‌بنی حسن جنگ ایران و رژیم بعث را نه تنها نبرد دو کشور بلکه رویارویی بیش از ۸۰ کشور با ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: آمریکا و دیگر کشورهای حامی او با تجهیز رژیم بعث به مدرن ترین تجهیزات راداری، نظامی و پدافندی در طول هشت سال دفاع مقدس، جنایات وحشیانه ای را در کشور موجب شدند که شهادت ۳۶ هزار دانش آموز تنها بخشی از کارنامه ننگین آنهاست و این فجایع غم انگیز باید برای نسل جدید تبیین و تشریح شود. ‌

وی برنامه ریزی فرهنگی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از ضرورت های امروز جامعه عنوان کرد و افزود: حضور خودجوش و قابل توجه گروههای دانش آموزی و دانشجویی در یادواره شهدا و علاقه مندی آنان به برنامه های ملی و مذهبی بیانگر حضور حداکثری جمعیت جوان مومن و انقلابی در جامعه است و بر این اساس با رفع برخی ازخلأهای موجود و برنامه ریزی منسجم فرهنگی ضمن ممانعت از موج سواری دشمن از خردترین اتفاقات ناخوشایند، می توان هرگونه دسیسه و نیرنگ او را در نطفه خنثی ساخت. ‌

بنی حسن در ادامه اجرای برنامه های فرهنگی ویژه فرزندان کارکنان شهرداری تهران را یادآور شد و اظهارداشت: برگزاری تورهای زیارتی و جشنواره های قرآنی از جمله اقدامات موثر با محوریت ترویج فرهنگ قرآنی و تقویت ارزشهای ملی و مذهبی در میان کارکنان و خانواده آنهاست که البته با رضایت حداکثری جامعه هدف نیز توام بوده است. ‌

وی از چهارمین دوره جشنواره قرآنی آیه های مهربانی به عنوان بخش دیگر از اقدامات فرهنگی اداره کل رفاه شهرداری تهران یاد کرد و گفت: برگزیدگان این دوره از مسابقات که ویژه خانواده شهرداری تهران در رشته های حفظ، قرائت، اذان و مفاهیم در دو رده سنی بزرگسال و زیر ۱۶ سال برگزار شد این هفته همراه با خانواده به مشهد مقدس مشرف می شوند. ‌

به گفته مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران این سفر زیارتی هدیه ویژه شهرداری تهران به دانش آموزان نخبه قرآنی و خانواده آنهاست.

‌بنی حسن در پایان یادآور شد: جشنواره آیه های مهربانی برای چهارمین سال پیاپی طبق سنوات گذشته از اوایل سال جاری، برنامه ریزی و از ابتدای ماه مبارک رمضان با حضور بیش از ۵۵۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تهران و خانواده آنان در قالب مسابقات کتبی و شفاهی در راستای اشاعه ارزشها و بصائر قرآن برگزار و اختتامیه آن در چهارم مردادماه امسال برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha