۸ آبان ۱۴۰۱، ۸:۴۴
کد خبرنگار: 2033
کد خبر: 84927223
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز جنبش اعتصاب در صنایع آلمان

۸ آبان ۱۴۰۱، ۸:۴۴
کد خبر: 84927223
آغاز جنبش اعتصاب در صنایع آلمان

تهران- ایرنا- جنبش اعتصاب کارکنان صنایع آلمان در بخش متالورژی و برق با درخواست افزایش دستمزد، آغاز شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، کارکنان صنایع بخش متالورژی و برق آلمان با دعوت اتحادیه قدرتمند «آی جی متال» (IG Metall) از دیروز (شنبه) اعتصاب خود را آغاز کردند. بر پایه بیانه‌های منطقه‌ای این اتحادیه ۲ هزار نفر دیروز به این اعتصاب پیوستند.

این اعتصاب هماهنگ با بازه زمانی مشخص در حالی آغاز شده که مذاکرات دستمزد در آلمان در جریان است. چند هفته است که نمایندگان کارفرمایان و کارکنان درحال مذاکره بر سر دستمزد هستند اما به نتیجه نرسیده اند.

 به گفته اتحادیه آی جی متال ، در ایالت بایرن واقع در جنوب آلمان، یک‌هزار و ۳۰۰ تن از کارکنان بخش صنایع که ۲۶ هزار شرکت خودروسازی، تجهیزات الکترونیک و ماشین ابزار را شامل می‌شود، در این جنبش شرکت کردند. همچنین ۳۰۰ تن از کارکنان کارخانه عظیم تیسن‌کروپ (Thyssenkrupp) در غرب آلمان از نیمه شب به اعتصاب پیوستند. تعداد کارکنان اعتصابی در نیدرزاکسن در شمال آلمان نیز ۵۰۰ نفر اعلام شده است.

آی جی متال افزایش هشت درصدی دستمزد را مطالبه کرده که با مخالفت شرکت‌های بزرگ و فعال در بخش راهبردی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار پرسنل، مواجه شده است.

نمایندگان کارکنان دلیل درخواست خود را «افزایش شدید قیمت ها» در زمانی که تورم در بزرگترین اقتصاد اروپا از ۱۰ درصد فراتر رفته، اعلام می‌کنند.

استفان ولف رئیس سازمان کارفرمایان (Gesamtmetall) معتقد است که اتحادیه کارکنان چشم خود را بر واقعیت وضعیت صنایع که با بحران انرژی مواجه هستند، بسته است.

خبرگزاری فرانسه افزود: مدت زمان این اعتصاب مشخص نیست اما مذاکرات برای ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) پیش‌بینی شده است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha