بودجه ۵۰ میلیون دلاری اینترنشنال/ تروریسم رسانه‌ای پدیده‌ای خطرناک است

تهران- ایرنا- کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: اینترنشنال سالانه حدود ۵۰ میلیون دلار نیز به عنوان هزینه‌های جاری از وزارت اطلاع‌رسانی عربستان دریافت می‌کند.

حسن هانی‌زاده در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا در خصوص جنگ تروریسم رسانه‌ای اظهار کرد: یک پدیده خطرناک و کم‌هزینه که از یک دهه گذشته از سوی مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان وارد تعاملات بین‌المللی شد، ناتوی رسانه‌ای در حوزه جنگ نرم قابل تعریف است.

تحلیلگر مسائل بین‌الملل افزود: پس از تجربه شکست خورده آمریکا و غرب در جنگ‌های میدانی در عراق، لیبی، افغانستان، سومالی و سوریه اکنون فاز جدیدی از شکل‌گیری ناتوی رسانه‌ای در جهان آغاز شد.

هانی‌زاده عنوان کرد: بیشترین هزینه مربوط به این پدیده خطرناک جنگ نرم از سوی سرمایه‌داران یهودی و همچنین عربستان سعودی تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها از چند دهه گذشته به اهمیت جنگ نرم پی بردند بگونه‌ای که تنها در ایالات متحده بیش از ۵ هزار رسانه دیداری، شنیداری و مکتوب بصورتی دقیق و برنامه‌ریزی شده به مهندسی افکار عمومی و جریان‌سازی علیه کشورهای ضدصهیونیستی می‌پردازند.

کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: اگرچه هزینه مالی این رسانه‌ها دقیقا مشخص نیست اما آژانس یهودیان در فرانسه که تامین کننده مالی حوزه‌های فرهنگی لابی صهیونیستی تلقی می‌شود سالانه ۲۰ میلیارد دلار به عنوان تنخواه از سرمایه‌داران یهودی دریافت می‌کند.

هانی‌زاده اضافه کرد: این صندوق در اوایل دهه ۶۰ از قرن گذشته میلادی در پاریس تاسیس شد و مجلس سنای فرانسه طی مصوبه‌ای این صندوق را از پرداخت مالیات به دولت فرانسه معاف ساخته است.بخش مهمی از درآمدهای این صندوق که در قالب کمک‌های مالی تجار یهود در سراسر جهان تامین می‌شود به تولیدات فرهنگی و رسانه‌های زیرمجموعه لابی صهیونیستی اختصاص می‌یابد.

تحلیلگر مسائل بین‌الملل بیان کرد: عربستان نیز در دو دهه گذشته با خرید بخشی از سهام برخی ماهواره‌های تاثیرگذار بیش از یکصد شبکه ماهواره‌ای فعال را برای پیشبرد اهداف تخریبی خود راه‌اندازی کرد.

هانی‌زاده اظهارکرد: گفته می‌شود گردش مالی عربستان در حوزه رسانه سالانه به ۱۰ میلیارد دلار بالغ می‌شود که بیشترین رقم مالی در حوزه رسانه در جهان بشمار می‌رود.

وی یادآور شد: وظیفه این رسانه‌ها جریان‌سازی علیه ایران و محور مقاومت است که بصورتی برنامه‌ریزی شده و هدفمند این جریان‌سازی‌ها با هدف کاهش نفوذ ایران در منطقه و جهان و سیاه‌نمایی علیه این کشور و محور مقاومت صورت می‌گیرد.

کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: یکی از رسانه‌های تروریستی حوزه رسانه ناتو که طی ۶ سال گذشته وارد عرصه‌های رسانه‌ای شده اینترنشنال است که با هزینه ۲۵۰ میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.

هانی‌زاده خاطرنشان کرد: این رسانه تخریبی تروریستی سالانه ۵۰ میلیون دلار نیز به عنوان هزینه‌های جاری از وزارت اطلاع‌رسانی عربستان دریافت می‌کند.

وی عنوان کرد: بیش از ۲۳۰ نفر به عنوان کادر ثابت و کارشناس تخصصی با داشتن ۴۰ دفتر در سراسر جهان در این رسانه سعودی، صهیونیستی فعال هستند که تنها هدف این رسانه سیاه‌نمایی علیه ایران است.

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: در راس این رسانه شاهزاده ترکی الفیصل رئیس سابق سازمان امنیت و سفیر پیشین عربستان در واشنگتن و از چهره‌های ضدایرانی نزدیک به صهیونیست‌ها و منافقین و نیز عبدالرحمن‌ الراشد از چهره‌های شناخته شده رسانه‌های سعودی قرار دارند که بصورتی مستقیم اداره این شبکه ضدایرانی را بعهده دارند.

هانی‌زاده افزود: در طول هفته‌های اخیر این شبکه در کنار سایر رسانه‌های غربی و آمریکائی و صهیونیست‌ها وظیفه خط‌شکنی رخدادهای اخیر را بعهده داشته و حتی به اغتشاشگران نحوه ساخت کوکتل مولوتوف و حمله به اماکن دولتی و ترور افراد را آموزش می‌دهد.

وی ادامه داد: ناتوی رسانه‌ای در حقیقت یک پدیده خطرناکی است که امنیت جهان و کشورهای مستقل را تهدید می‌کند که نمونه آن اقدامات تخریبی این رسانه‌ها علیه ایران و محور مقاومت بود که متاسفانه جامعه جهانی و نهادهای بین‌المللی در برابر این پدیده مخرب سکوت اختیار کرده‌اند.

کارشناس مسائل غرب آسیا یادآور شد: به نظر می‌رسد کشورهای اسلامی و مستقل جهان با محوریت ایران باید در برابر این پدیده تخریبی و نقش هژمونی ناتوی رسانه‌ای آمریکائی - سعودی - صهیونیستی یک راهبرد تقابلی تعریف کنند.

سرخط اخبار سیاست خارجی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha